متهم شدن ۱۶۰ آژانس‌ مسافرتی روسیه برای ارسال تور به ترکیه

تیم  کجارو
پنجشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰
متهم شدن ۱۶۰ آژانس‌ مسافرتی روسیه برای ارسال تور به ترکیه

آژانس‌های مسافرتی روسیه به فروش تورهای مسافرتی به ترکیه و نقض مقررات حقوقی متهم شدند.

در ادامه تحریم‌های روسیه نسبت به گردشگری ترکیه و تنش‌های منطقه‌ای آژانس‌های مسافرتی روسیه به فروش تورهای مسافرتی به ترکیه و نقض مقررات اداری و حقوقی متهم شدند.

آژانس فدرال روسیه در حمایت از حقوق مصرف‌کننده و رفاه انسانی با طرح دعوی حقوقی واداری برعلیه ۴۰۰ آژانس مسافرتی روسیه که طی شش ماه گذشته بلیت سفر به ترکیه فروخته بودند اعلام اتهام کرد.

این اقدام در راستای ممنوعیت فروش بسته‌های تورمسافرتی و پروازهای چارتر به ترکیه و همچنین ممنوعیت واردات کالاهای خاصی از ترکیه از سوی کرملین پس از سقوط هواپیمای جت نظامی روسیه توسط ترکیه در نوامبر گذشته بوده است.

آژانس Rospotrebnadzor اعلام کرده است که تا کنون ۱۷۰۰ آژانس مسافرتی روسیه را طی شش ماه گذشته تحت نظارت قرار داده که آیا همچنان تورهای مسافرتی به ترکیه فروخته‌اند یا خیر.

تحقیقات Rospotrebnadzor حاکی از آن است که در دوره زمانی دسامبر ۲۰۱۵  تا ماه می ۲۰۱۶ این آژانس بیش از ۱۷۰۰ مورد بازرسی فوق‌العاده را هدایت کرده است. نتیجه این تحقیقات و بازرسی نیز آشکارشدن بیش از ۱۶۰ مورد نقض مقررات اداری و و نیزگردآوردن شواهدی درباره‌ی ۲۴۰ مورد تخلف اداری و نقض پروتکل‌های موجود بوده است.

آژانس Rospotrebnadzor اعلام کرده است که به فعالیت نظارتی خود فعالیت بر آژانس‌های مسافرتی مرتبط با ترکیه در وب‌سایت‌ها ادامه می‌دهد.

بیانیه‌های دولت ترکیه حاکی از آن است که تعداد بازدیدکنندگان روس در سه ماه نخست سال ۲۰۱۶ به شدت کاهش یافته و مشکلات منطقه‌ای سبب بروز بدگمانی گردشگران شده است. گردشگری ترکیه از تنش‌ها دیپلماتیک منطقه‌ای و تحریم روسیه به شدت آسیب دیده است.

منبع CHN

دیدگاه  

    تبلیغات