سقوط هواپیمای مصری ۲۰ دقیقه قبل از فرود

تیم  کجارو
پنجشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰
سقوط هواپیمای مصری ۲۰ دقیقه قبل از فرود

هواپیمای مصری ۲۰ دقیقه قبل از فرود سقوط کرده است. این هواپیما ۶۹ سرنشین از جمله ۵۹ مسافر و ۱۰ کادر پرواز داشت که امروز (پنج‌شنبه) صبح از صفحه رادار محو شد.

مقاله مرتبط:

«ژان مارک آیرو»، وزیر خارجه فرانسه امروز، پنج‌شنبه، در کنفرانس خبری خود عنوان داشت که دولت فرانسه به تماس‌های خود با دولت مصر برای حل بحران هواپیمای مفقود شده ادامه می‌دهد.

وی در ادامه گفت که ما تمام امکانات خود را در این خصوص در اختیار مسئولان مصری قرار می‌دهیم و من با «سامح شکری» وزیر خارجه‌ی مصر در این خصوص در تماس هستم.

آیرو بیان کرد که بر اساس اطلاعات موجود هواپیمای مسافربری بعد از ورود به حریم هوایی مصر ناپدید شده است و سه تن از نیروهای امنیتی در این هواپیما حضور داشتند و اطلاعات دقیق‌تری در این خصوص نداریم.

وی در ادامه افزود:

هواپیمای مذکور ۲۰ دقیقه قبل از فرود خود سقوط کرده است و ما هیچ‌گاه اطلاعات تایید‌نشده در این خصوص منتشر نخواهیم کرد.

در این راستا وزارت خارجه مصر اعلام کرد که این وزارتخانه و وزارت خارجه فرانسه با هم درباره علل سقوط هواپیما تحقیق می‌کنند.

وزارت خارجه مصر و فرانسه به علت قربانیان این حادثه به یکدیگر تسلیت گفتند.

صبح امروز (پنجشنبه) یک فروند هواپیمای مصری که از پاریس عازم قاهره بود، در حالی که ۶۹ سرنشین از جمله ۵۹ مسافر و ۱۰ کادر پرواز داشت، از صفحه رادار محو شد. در پی این حادثه عملیات جستجو و تفحص درباره سرنوشت این هواپیما آغاز شد.

وزارت هواپیمایی مصر نیز اعلام کرد که این هواپیما سقوط کرده است. مسافران این هواپیما ۱۵ فرانسوی، ۳۰ مصری و ۱۱ تن از کشورهای بوده‌اند.

نخست‌وزیر مصر با بیان اینکه هنوز زود است درباره این حادثه صحبت کنیم اما در عین حال فرضیه هرگونه حمله تروریستی در این باره را رد نکرده یا بعید ندانست.

منبع ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات