هواپیمایی انگلیس پول غذا و نوشیدنی را از مسافران می گیرد!

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۵
هواپیمایی انگلیس پول غذا و نوشیدنی را از مسافران می گیرد!

شرکت هواپیمایی انگلیس «بریتیش ایرویز» قصد دارد در مقابل پذیرایی با مواد غذایی در برخی مسیرهای پروازی، بهای آن را از مسافران دریافت کند.

«بریتیش ایرویز» از ده‌ها سال پیش تاکنون تاکید می‌کرد که پذیرایی رایگان از همه مسافران در پروازهایش، یکی از بخش‌های اصلی محصولات و خدمات این شرکت است.

«الکس کروز» رئیس جدید این شرکت ممکن است با ایجاد تغییر در این سیاست، به مسافران مسیرهای کوتاه پروازی، امکان خرید ساندویچ‌های تشریفاتی را به قیمت‌های گران بدهد.

به گفته منابع شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز»، کروز که ماه گذشته ریاست و مدیرعاملی این شرکت را به عهده گرفت، ممکن است از شرکت سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای ویتروز برای عرضه‌ی محصولات با کیفیت و نرخ بالا استفاده کند.

این تصمیم، پذیرایی از مسافران را برای این شرکت از هزینه به منبع درآمد تبدیل خواهد کرد و به این شرکت امکان خواهد داد که بهای بلیت را برای رقابت با شرکت های هواپیمایی ارزان‌قیمت مانند «ایزیجت» و «رایان‌ایر»، کاهش دهد.

ایزیجت که یک هواپیمایی ارزان‌قیمت است، از سال ۱۹۹۵ برای ارائه‌ی مواد غذایی و نوشیدنی، از مسافران بهای آن را دریافت می‌کند.

مسافران «بریتیش ایرویز» تاکنون در مسیرهای طولانی اروپا مانند آتن و استانبول سه وعده غذا و در پروازهای مسافت‌کوتاه، میان‌وعده دریافت می‌کرده‌اند.

دیدگاه