معرفی سایت؛ تمام پروازهای جهان را آنلاین مشاهده کنید

معرفی سایت؛ تمام پروازهای جهان را آنلاین مشاهده کنید

مرتضی گودرزی
| سه شنبه, ۴ خرداد ۹۵ ساعت ۱۴:۱۵

اگر اغلب با هواپیما سفر می‌کنید یا می‌خواهید از اطلاعات پروازها در هر ساعت از شبانه روز مطلع شوید، می‌توانید به صورت آنلاین تمام پروازهای جهان را مشاهده کنید.

صنعت هوانوردی امروزه به‌عنوان امن‌ترین، سریع‌ترین و بهترین مدل حمل نقل در جهان شناخته می‌شود و با سرعت در حال توسعه است. جالب است بدانید که در هر لحظه حدود ۱۳۰۰۰ هواپیما به‌طور هم‌زمان در آسمان کل دنیا در حال پرواز هستند. از اینرو، کنترل و مدیریت آن‌ها و همچین، اطلاع‌رسانی به مردم در اقصی نقاط جهان در مورد پروازها نیز به امری ضروری تبدیل‌ شده است. بنابراین، در ادامه وب‌سایتی را به شما معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن می‌توانید هر پروازی در جهان را از ابتدا تا زمان رسیدن به مقصد به‌صورت آنلاین مشاهده کنید.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما خارجی یا داخلی را دارید، با استفاده از موتور جستجوی پرواز کجارو می‌توانید ارزان‌ترین بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر به آسانی خریداری کنید.

وب سایت flightradar24

وب سایت flightradar24 یک مرکز جامع مشاهده پروازهای جهان است، به‌محض ورود به آن به چنین صحنه‌ای روبرو می‌شوید. این‌ها تمام پروازهایی هستند که در حال حاضر درحرکت هستند و اگر کمی دقت کنید خواهید دید که هواپیماها روی صفحه حرکت می‌کنند.

سایت پرواز-1

از روی کره‌شمالی هیچ پروازی عبور نمی‌کند

حالا کمی روی منطقه موردنظر زوم می‌کنیم، نقاط آبی که مشاهده می‌کنید فرودگاه‌های بین‌المللی هستند که با کلیک رو آن می‌توانید از برنامه پروازهای فرودگاه مطلع شوید. کوچک و بزرگ بودن هواپیماها در تصویر به معنای نوع هواپیما است. نکته جالب در این تصویر این است که هیچ هواپیمایی از آسمان کره شمالی رد نمی‌شود.

مشخص شدن مسیر پرواز

برای اینکه اطلاعات بیشتری از یک پرواز به دست بیاورید روی یکی از هواپیماهای در حال حرکت کلیک کنید، همان‌طور که می‌بینید مسیر هواپیما و مشخصات آن نمایش داده می‌شود. برای مثال این پرواز تهران - مشهد است و تقریباً در نیمه‌ راه قرار دارد. خط حرکت او کاملاً مشخص است و در ستون سمت چپ تصویر مشخصاتی از قبیل زمان پرواز، ساعت فرود، میزان مسافت طی شده، شماره پرواز وجود دارد. در پایین‌تر نیز مشخصاتی ازجمله نام شرکت، مدل هواپیما، سن هواپیما، سرعت حرکت، ارتفاع، وضعیت جوی و آب‌وهوای مسیر وجود دارد.

نکته جالب این است که با زدن دکمه 3D حرکت هواپیما را به‌صورت سه‌بعدی روی کره زمین ببینید.

پرواز نیویورک-بمبئی

پرواز دبی-رم

پروازهای عبوری از ایران

در چند سال گذشته با شدت گرفتن ناامنی‌ها در سوریه و عراق و سرنگونی هواپیمایی در اوکراین، شرکت‌های هوایی کم‌کم به عبور از مرزهای هوای امن کشورمان روی آوردند تا جای که رکورد ۱۰۴۳ پرواز عبوری در یک شبانه‌ روز در کشور زده شد، که شرکت‌های هواپیمایی اماراتی بیشترین سهم را در این پروازهای عبوری دارند. و نکته جالب عبور هواپیماهای آمریکایی از آسمان ایران است. در حال حاضر، ۹۲ مسیر اصلی در ایران فعال‌اند که پروازهای عبوری کشور با میانگین بیش از ۹۰۰ پرواز در روز رسیده را مدیریت می‌کنند.

بخش Air port

پرواز

زمانی که شما وارد بخش ایرپورت (Airport) شوید، لیست کشورهای را ملاحظه می‌کنید، با انتخاب یکی از آنها شما به لیست تمام فرودگاه‌های آن کشور دسترسی خواهید داشت.

همان‌طور که می‌بینید ما برای مثال فرودگاه امام خمینی را مشاهده کردیم. در این‌جا آیتم‌های مختلفی از جمله برنامه پروازها، تأخیر پروازها، پروازهای که در حال ورود به فرودگاه هستند و پروازهای که از فرودگاه بلند شده‌اند را می‌توانید مشاهده کنید.

جستجوی پرواز

سرچ پرواز

این سایت یک بخش جستجوی بسیار خوب و کاربردی دارد، فرض کنید یکی از اقوام شما در سفر است. شما اگر شماره پرواز آن را داشته باشید، یا اینکه بدانید از کدام فرودگاه، هواپیمایی آن بلند شده است. با واردکردن این اطلاعات فوراً می‌توانید آن پرواز را پیدا کنید و از وضعیت کنونی آن به‌صورت آنلاین مطلع شوید. برای مثال ما یک شمار پرواز را وارد کردیم.

همان‌طور که می‌بینید پرواز مورد نظر از تهران به دبی می‌رود و تقریباً در نیمه‌راه قرار دارد و پس از ۱:۵۱ دقیقه به زمین خواهد نشست.

شبکه های اجتماعی

وب سایت www.flightradar24.com ، دارای تمام شبکه‌های اجتماعی است، همچنین، می‌توانید وضعیت هواپیمای موردنظر خود را آنلاین تویت کنید. این سایت دارای یک بخش چت هم می‌باشد که در آنجا می‌توانید با دیگر بازدیدکنندگان صحبت کنید، که نکته جالب در آن پشتیبانی از زبان فارسی است. بیشتر خدمات سایت از جمله آن‌هایی که ما برای شما معرفی کردیم، رایگان است. اما برخی دیگر از خدمات آن ملزم به ثبت‌نام در سایت و هزینه است. شما دارندگان تلفن همراه می‌توانید اپلیکیشن اندروید و ios آن را از خود سایت دانلود کنید و از تمام خدمات آن بهره‌مند شوید.

منبع flightradar24

دیدگاه  

    تبلیغات