سردترین شهرهای قابل سکونت جهان

سینا غرباوی | چهار شنبه, ۲۹ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۰۹:۰۰

شاید فکر کنید شهری که در آن زندگی می‌کنید زمستان طاقت‌فرسایی دارد و هیچ نقطه‌ای در دنیا، زمستانی به سردی شهر یا روستای شما ندارد. در ادامه با کجارو همراه باشید تا مناطقی را به شما معرفی کنیم که از یخچال برای گرم نگه‌داشتن آذوقه خود استفاده می‌کنند.

یاکوتسکی؛روسیه

یاکوتسکی یکی از شهرهای منطقه سیبری است که به‌طور معمول دمایی زیر ۴۵درجه سانتی‌گراد دارد. رکورد کمترین دمای این شهر به ۶۵- درجه می‌رسد.

یاکوتسکی روسیه

بارو؛ آلاسکا

بارو آلاسکا

بارو شمالی‌ترین شهر ایالات‌متحده است و جمعیتی بیش از ۴۵۰۰ نفر در آن زندگی می‌کنند. یخبندان تا اوایل ماه جولای ادامه دارد و دمای هوا در فصل زمستان در بالاترین حد خود فقط تا ۴۰- سانتی‌گراد بالا می‌رود.

بارو آلاسکا

بارو آلاسکا

فریزر؛ کلورادو

فریزر کلورادو

همان‌طور که از اسمش پیداست، فریزر به‌اندازه‌ای سرد است که در آمریکا این شهر را به نام «یخدان» کشور می‌شناسند. میانگین دمای زمستان در این مکان چیزی حدود به ۱۸- درجه سانتی‌گراد است.

آستانا؛ قزاقستان

آستانا قزاقزستان

شهر آستانا یکی از سردترین پایتخت‌های دنیاست که ممکن است دمای آن در بعضی از ماه‌های زمستان به ۴۰- درجه سانتی‌گراد برسد.

آستانا قزاقزستان

شوردال؛ نروژ

اولان باتور مغولستان

منطقه شوردال که خود شامل چندین شهر است، در یک‌سوم پایانی سال در یخبندان کامل به سر می‌برد و دما تا ۲۰- درجه سانتی‌گراد پایین می‌آید.

هاربین؛چین

هاربین چین

شهر «هاربین»، که در استان «هیلونجیانگ» قرار دارد، به دمایی نزدیک به ۲۵- درجه سانتی‌گراد می‌رسد. البته برخلاف ظاهر، اهالی این شهر ۱۰ میلیون نفری، نه‌تنها از این افت دما ناراضی نیستند بلکه به‌خوبی از آن استفاده کرده و هرسال فستیوال بین‌المللی برف و یخ را در شهر خود بر پا می‌کنند.

هاربین چین

هاربین چین

هاربین چین

اولان‌باتور؛ مغولستان

پایتخت کشور مغولستان، «اولان‌باتور»،‌ جمعیتی ۱ میلیون نفری دارد و دمای آن در فصل زمستان حدود ۲۸- درجه سانتی‌گراد است.

اولان باتور مغولستان

ایستگاه کونکوردیا؛ قطب جنوب

کونکوردیا

ایستگاه کونکوردیا که در بالای فلات آنتارکتیک بنا شده است، یکی از چندین ایستگاه‌ تحقیقاتی در قطب جنوب است. دمای این منطقه تا ۱۲۰- درجه سانتی‌گراد هم پایین می‌آید که تقریباً زندگی کردن را در این مکان غیرممکن می‌سازد.

آیمیکون؛روسیه

آیمیکون سیببری

آیمیکون شهر دیگری در سیبری است که به‌عنوان سردترین شهر دارای سکنه شناخته می‌شود. ساکنان این شهر مجبور هستند که ماشین‌های خود را بی‌وقفه روشن بگذارند تا از یخ زدن آن‌ها جلوگیری کنند. دمای این منطقه تا چیزی حدود ۷۲- درجه سانتی‌گراد پایین می‌آید.

آیمیکون سیببری

 

منبع ALLDAY

دیدگاه  

    تبلیغات