تگرگ امشب تهران را جدی بگیرید!

تیم  کجارو
سه شنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۵
تگرگ امشب تهران را جدی بگیرید!

بارندگی و وزش باد شدید را در استان تهران از اواخر ساعات امروز سه‌شنبه و قبل از ظهر فردا، شاهد خواهیم بود.

«احد وظیفه» مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت:‌

از اواخر ساعات امروز سه‌شنبه و قبل از ظهر فردا شاهد بارش باران در کل حوزه‌های استان تهران خواهیم بود.

وی افزود که بارش‌ها ابتدا ارتفاعات استان تهران و سپس کل تهران را در بر خواهد گرفت و در شرق و شمال استان شدت بیشتری خواهد داشت.

وظیفه با بیان اینکه انتظار می‌رود این بارش‌ها توام با رگبار و رعد و برق باشد، گفت که در ارتفاعات شمال تهران و در دره‌های این حوزه و به ویژه در بخش‌های شرقی مثل حوزه جاجرود و فیروزکوه احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها وجود دارد که اخطاریه مربوط به آن روز گذشته منتشر شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در این بازه زمانی احتمال بارش تگرگ نیز وجود دارد، افزود که برای همین توصیه داریم، کسانی که پارکینگ مسقف دارند خودروهای خود را در پارکینگ مستقر کنند تا در صورت وقوع تگرگ خسارتی به دنبال نداشته باشد.

وظیفه در ادامه با اشاره به اینکه وزش باد به صورت لحظه‌ای و موقت خواهد بود، بیان کرد که انتظار تغییرات لحظه‌ای باد را به صورت نسبتا شدید داریم، ولی با توجه به بارندگی‌ها انتظار گرد و خاک وجود ندارد.

وی در مورد وضعیت هوای استان تهران طی روزهای آینده گفت:

آسمان تهران در روز چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت، نیمه‌ابری تا ابری، همراه با بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۲۴ و ۱۳ درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه ۲۳  اردیبهشت، نیمه ابری تا ابری، همراه با بارش پراکنده، گاهی رعد و برق، گاهی وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای ۲۵ و ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت که بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی سه روز آینده با گذر ناوه تراز میانی جو از غرب کشور و حرکت شرق‌سوی آن در مناطق شمال غرب، غرب، مرکز، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی و بخش‌هایی از شمال شرق و شرق کشور رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت که سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت، شدت بارش در مرکز، دامنه‌های جنوبی‌ البرز شامل استان‌های تهران، قزوین، کرج و سمنان و بتدریج شمال شرق کشور است و در مناطق مستعد، بارش تگرگ نیز رخ خواهد داد.

منبع ایسنا

دیدگاه