کم سابقه بودن گرمای تهران و ورود موج بارشی از نوار غربی کشور

تیم  کجارو
پنجشنبه، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
کم سابقه بودن گرمای تهران و ورود موج بارشی از نوار غربی کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود موج بارشی در روز پنجشنبه و از نوار غربی کشور خبر داد.

«احد وظیفه» مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت که براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، از امروز، پنجشنبه یک موج بارشی از سمت نوار غربی وارد کشور شده و به تدریج بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز و به تدریج با شمالی‌شدن جریانات، سواحل دریای خزر را نیزدر بر می‌گیرد و سبب رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد در این نواحی خواهد شد. دریای خزر از پنجشنبه شب و طی روز جمعه مواج خواهد بود. بنابراین روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه نیز استان‌های واقع در نیمه شمالی کشور با شدت و ضعف تحت تاثیر بارندگی‌های بهاری ناشی از این سامانه قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد که استقرار هوای گرم در نیمه‌ی شمالی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز امروز هم ادامه خواهد داشت. لازم به ذکر است که دمای بیشینه تهران در روز چهارشنبه به ۳۱ درجه رسید که جزو دماهای کم‌سابقه در ۵۰ سال گذشته در این روز بوده است. استان‌های گیلان و اردبیل امروز نیز وزش باد شدید را خواهند داشت و به تدریج از روز پنجشنبه تا شنبه در سواحل دریای خزر کاهش دما پیش‌بینی می‌شود. همچنین احتمال شکل‌گیری توده گرد و خاک بر روی عراق و نفوذ آن به سمت غرب و جنوب غرب کشور طی پنجشنبه و جمعه وجود دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت هوای استان تهران طی روزهای آینده گفت:

آسمان تهران در روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت، نیمه‌ابری به تدریج ابری و وزش باد در اواخر وقت بارش پراکنده با حداکثر و حداقل دمای ۳۱ و ۱۹ درجه سانتیگراد و در روز جمعه ۱۰ اردیبهشت، نیمه‌ابری در پاره‌ای نقاط ابری و رگبار و رعد و برق و وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۲۹ و ۱۷ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات