اجازه عبور موقت خودروها از قطعه یک آزاد راه تهران - شمال در نوروز ۹۶ داده می شود

تیم  کجارو
سه شنبه، ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰
اجازه عبور موقت خودروها از قطعه یک آزاد راه تهران - شمال در نوروز ۹۶ داده می شود

«علی نورزاد» مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با بیان اینکه بهار ۹۶ از قطعه یک آزادراه تهران - شمال بهره‌برداری رسمی می‌شود گفت: می‌خواهیم در نوروز سال ۹۶ اجازه عبور موقت از این محور را به مسافران بدهیم تا به‌جای پیمودن مسیر ۹۲ کیلومتری، ۶۰ کیلومتر مسیر برای آن‌ها کوتاه‌تر ‌شود.

«علی نورزاد» مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، درباره آخرین وضعیت احداث و تکمیل راه‌‌آهن قزوین - رشت گفت:

امیدواریم طبق برنامه این پروژه ریلی در صورت تأمین کامل و به‌موقع اعتبار خردادماه امسال به بهره‌برداری برسد اما همان‌طور که اشاره شد تخصیص و توزیع مناسب اعتبارات شرط لازم برای تحقق این مسئله است.

وی افزود که سال گذشته ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار طی ۱۱ ماه به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور تخصیص یافت و روزهای آخر سال ۹۴ نیز هزار میلیارد تومان دیگر پرداخت شد است؛ با این نوع تخصیص اعتبارات برنامه‌ریزی معنی و مفهوم خود را از دست می‌دهد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور درباره زمان بهره‌برداری از قطعه یک آزادراه تهران -شمال نیز یادآور شد که این قطعه ۳۲ کیلومتری از تقاطع بزرگراه آزادگان و بزرگراه شهید همت در تهران شروع می‌شود و با عبور از کن، سولقان، امام‌زاده عقیل، تونل تالون و دره لانیز به سه‌راهی شهرستانک می‌رسد.

وی ادامه داد که برنامه‌ آن است که بهار سال ۹۶ از قطعه یک آزادراه تهران - شمال بهره‌برداری رسمی شود. البته می‌خواهیم در نوروز سال ۹۶ اجازه عبور موقت از این محور را به مسافران بدهیم تا به‌جای پیمودن مسیر ۹۲ کیلومتری، ۶۰ کیلومتر مسیر برای آن‌ها کوتاه‌تر ‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت ۱۱ کیلومتر باقی‌مانده از آزادراه رشت - قزوین بیان کرد که کار باند اول قطعه ۳/۲ کیلومتری آزادراه منجیل - رودبار تمام و برای تردد مسافران نوروزی امسال باز شد و باند دیگرش هم امیدواریم هفته دولت به‌شرط تأمین کامل و به‌موقع اعتبار تکمیل شود.

نورزاد تأکید کرد که اگر نحوه تخصیص اعتبارات در طول سال توزیع مناسبی داشته باشد به‌طوری‌که وقتی پیمانکار صورت‌وضعیت می‌دهد پول دریافت کند می‌توان طبق برنامه‌ریزی پروژه‌ها را تکمیل کرد و به بهره‌برداری رساند.

منبع CHN

دیدگاه  

    تبلیغات