بهترین شرکت های هواپیمایی از دیدگاه مسافران

امیرعلی محمودی | یکشنبه, ۲۹ فروردین ۹۵ ساعت ۱۶:۳۰

بیش از ۷۵ هزار نفر در مسابقه‌ی بهترین شرکت‌های هواپیمایی مربوط به دوره‌ی سالی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، شرکت کردند که نتایجش این هفته منتشر شد. فهرستی که در ادامه خواهید دید، اسامی شرکت‌های هواپیمایی با بالاترین رای است. با کجارو همراه باشید.

بهترین شرکت هواپیمایی برای پروازهای طولانی

۱ - شرکت هواپیمایی امارات، ۶۰ درصد

۲ - شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاین، ۵۹ درصد

۳ - شرکت هواپیمایی نیوزلند ایرلاین، ۴۶ درصد

۴ - شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک، ۴۳ درصد

۵ - شرکت هواپیمایی بریتانیا ایرلاین، ۴۱ درصد

۶ - شرکت هواپیمایی قطر ایرلاین، ۳۸ درصد

۷ - شرکت هواپیمایی اتحاد، ۳۳ درصد

۸ - شرکت هواپیمایی کاتای پاسیفیک، ۳۳ درصد

۹ - شرکت هواپیمایی کره جنوبی، ۲۸ درصد

۱۰ - شرکت هواپیمایی تامسون، ۲۵ درصد

۱۱ - شرکت هواپیمایی تایلند ایرلاین، ۲۵ درصد

۱۲ - شرکت هواپیمایی EVA ایرلاین، ۲۵ درصد

۱۳ - شرکت هواپیمایی سوئیس، ۲۴ درصد

۱۴ - شرکت هواپیمایی ایر لینگاس، ۲۳ درصد

۱۵ - شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاین، ۲۰ درصد

۱۶ - شرکت هواپیمایی KLM ایرلاین، ۲۰ درصد

۱۷ - شرکت هواپیمایی ایسلند ایرلاین، ۱۷ درصد

۱۸ - شرکت هواپیمایی مالزی ایرلاین، ۱۷ درصد

۱۹ - شرکت هواپیمایی کانتاس، ۱۵ درصد

۲۰ - شرکت هواپیمایی فنلاند ایرلاین، ۱۴ درصد

هوپیما

در آخرین مسابقه‌ای که بین شرکت‌های هواپیمایی برگزار کردیم، انتشار چند عکس از شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاین کافی بود تا کار برای هواپیمایی دُبی تمام شود. در این عکس‌ها شاهد امکانات بهتر و نیز قیمتی کمتر از سوی هواپیمایی سنگاپور نسب به رقیبش، هواپیمایی دبی بودیم. در حقیقت، چنین حاشیه‌ی سود کمی که به نسبت کیفیت خوب امکانات در نظر گرفته می‌شود، برای هر دو شرکت هواپیمایی یک مزیت محسوب می‌شود. اما از آنجایی که شرکت هواپیمایی "امارات"، برای قرار دادن پرواز از بریتانیا گام‌های جدی‌تری برداشته است، شاید همین موضوع، مهر تاییدی بر انتخاب این شرکت باشد. در ماه اکتبر، هواپیمایی امارات، چهارمین پرواز از "فرودگاه گاتویک" به شهر مرکزی خود را راه‌اندازی می‌کند که پروازهای روزانه بین دبی و لندن را به تعداد ۱۰ می‌رساند. همچنین این هواپیمایی، پروازهایی از بیرمنگام، گلاسکو، منچستر و نیوکاسل به کشور خودش قرار می‌دهد. این یعنی مسافرانی که در شمال اروپا و اسکاتلند زندگی می‌کنند، برای سفر به نقاط جهان، دیگر مجبور نخواهند بود هواپیمای خود را در پایتخت تعویض کنند. علاوه‌بر این، هواپیمایی امارات به همه‌ی شش قاره پرواز دارد.

هواپیمایی سنگاپور ایرلاین نیز به‌خاطر داشتن همه‌روزه چهار پرواز از "فرودگاه هیترو" (لندن) به فرودگاه خودش و نیز خدمات عادی برای پرواز منچستر شایسته تقدیر و تحسین است. از سوی دیگر، نباید پروازهای هواپیمایی نیوزلند ایرلاین به سان‌فرانسیسکو، لس‌آنجلس، ونکوور و اوکلند که مستقیما از فرودگاه هیترو انجام می‌شود را فراموش کنیم.

بهترین شرکت هواپیمایی برای پروازهای کوتاه

۱ - شرکت هواپیمایی بریتانیا ایرلاین، ۶۳ درصد

۲ - شرکت هواپیمایی سوئیس، ۳۹ درصد

۳ - شرکت هواپیمایی آیسلند ایرلاین، ۳۷ درصد

۴ - شرکت هواپیمایی اورینیگی ایرلاین، ۳۵ درصد

۵ - شرکت هواپیمایی KLM ایرلاین، ۳۰ درصد

۶ - شرکت هواپیمایی Jet2.com ایرلاین، ۲۸ درصد

۷ - شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا، ۲۷ درصد

۸ - شرکت هواپیمایی ایزی‌جت، ۲۳ درصد

۹ - شرکت هواپیمایی استرلیا ایرلاین، ۲۳ درصد

۱۰ - شرکت هواپیمایی ایر لینگاس، ۲۱ درصد

۱۱ - شرکت هواپیمایی ایر مانتا، ۱۸ درصد

۱۲ - شرکت هواپیمایی تامسون ایرلاین، ۱۸ درصد

۱۳ - شرکت هواپیمایی مونارک، ۱۷ درصد

۱۴ - شرکت هواپیمایی سیتی‌جت، ۱۵ درصد

۱۵ - شرکت هواپیمایی ایر برلین، ۱۳ درصد

۱۶ - شرکت هواپیمایی BMI regional ایر، ۱۱ درصد

۱۷ - شرکت هواپیمایی فلای‌بی، ۱۱ درصد

۱۸ - شرکت هواپیمایی ایر فرانس، ۹ درصد

۱۹ - شرکت هواپیمایی ایر پرتغال، ۹ درصد

۲۰ - شرکت هواپیمایی توماس کوک، ۵ درصد

هواپیما

بخش درجه‌یک (فرست‌کلاس) در یکی هواپیماهای شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاین

پیروز بلامنازع این نبرد، شرکت هواپیمایی بریتانیا ایرلاین است که تقریبا با دوبرابر آراء نسبت به دیگر رقبا، برتری قاطعی داشت. البته جای تعجب ندارد. چرا که شرکت هواپیمایی بریتانیا ایرلاین در آخرین مسابقه‌ای که برگزار شد نیز برنده اعلام شده بود که نشان از رضایت رای‌دهندگان دارد. بخشی از این موفقیت به‌علت گستره‌ی خدمات این شرکت است. محدوده‌ی کاری این شرکت هواپیمایی در حال حاضر به فرودگاه‌های بریتانیا ختم می‌شود ولی ماه بعد، شاهد اضافه شدن "فرودگاه استانستد" (لندن) و "فرودگاه اینورنس" (اسکاتلند) به خانواده‌ی فرودگاه‌های بریتانیا ایرلاین خواهیم بود. شرکت هواپیمایی مذکور در حال گسترش شبکه پروازهای کوتاه خود است. مقصدهای کوتاهی که در دو ماه آینده مورد هدف هستند، عبارتند از:

آلیکانته، برلین، هامبورگ، مالاگا، ایبیزا، پالما د مایورکا، خانیا (یونان)، کالاماته (یونان)، بیلوند (دانمارک)، بیاریتز (فرانسه)، مینورکا، برژراک و پالرمو. برای کسانی که با "یونیون جک" پرواز کنند، غذای مخصوص نیز در هواپیما سرو خواهد شد.

به‌عنوان حسن‌خطام برندگان، شرکت هواپیمایی سوئیس برای پرواز از منچستر، بیرمنگام، هیترو، گاتویک و لندن‌ به زوریخ (و نیز از لندن به ژنو) شایسته تقدیر می‌باشد. از سویی نباید خدمات شرکت‌ هواپیمایی آیسلند ایرلاین بخاطر پروازهایش از ابردین (اسکاتلند)، بیرمنگام، گالسکو، منچستر، هیترو و گاتویک را فراموش کرد.

هواپیما

نحوه رتبه‌بندی ما

ما از ۷۵ هزار خواننده سایت خود خواستیم تا به ما بگویند طی دو سال گذشته با کدام شرکت‌های هواپیمایی پرواز کرده‌اند و از بین آن شرکت‌ها به کدام‌یک بیشترین امتیاز را می‌دهند تا بتوانیم به امتیازی کلی برسیم. برای مثال ۲۹.۷۰۱ نفر گفتند که با شرکت هواپیمایی بریتیش ایرلاین، پروازهای کوتاهی را تجربه کرده‌اند. از بین این شرکت‌کنندگان، ۲۰.۶۹۲ نفر اعلام کردند که پروازشان با این شرکت، بهترین پرواز کوتاهی بوده است که تا به حال داشته‌اند. همین موضوع، امتیاز نهایی بریتیش ایرلاین را به ۶۳٪ رساند.

فقط شرکت‌هایی که حداقل ۲۵۰ رای کسب کردند، در نتایج این مسابقه شرکت داده شدند.

منبع telegraph

دیدگاه  

    تبلیغات