برای واردات ۲۰ فروند هواپیمای نو از برزیل توافق اولیه صورت گرفت

برای واردات ۲۰ فروند هواپیمای نو از برزیل توافق اولیه صورت گرفت

تیم  کجارو
| دوشنبه, ۱۷ اسفند ۹۴ ساعت ۱۹:۱۵

مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس اعلام کرد که توافق‌های اولیه برای وارد کردن ۲۰ فروند هواپیمای نو برزیلی به کشور صورت گرفته است.

 «هوشنگ صدیق» مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس با اعلام خبر توافق‌های اولیه برای وارد کردن ۲۰ فروند هواپیمای نو برزیلی به کشور گفت:

در طول هفته‌ها و ماه‌های گذشته ما مذاکراتی را با شرکت‌های خارجی مختلفی داشته‌ایم تا امکان وارد کردن هواپیماهای جدید به کشور فراهم شود. یکی از این شرکت‌ها هواپیماساز برزیلی امبرائر بوده است که خوشبختانه مذاکرات ما با آنها نتایج مثبتی به همراه داشته است.

وی گفت که براساس توافق اولیه‌ای که با مذاکره‌ کننده این شرکت در تهران داشته‌ایم، این هواپیما ۱۳۵ نفر ظرفیت سرنشین دارد و با تفاهم‌ اولیه، نماینده این شرکت به برزیل بازگشت تا مقدمات نهایی کار را فراهم کند.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی زاگرس با تاکید بر این‌که این هواپیماها نوساز خواهند بود، اعلام کرد:

مدل مالی پیشنهاد شده از طرف زاگرس پرداخت ۱۰ درصد از هزینه‌ها به شکل نقد و در نظر گرفتن ۹۰درصد مابقی از طریق فاینانس شرکت سازنده خواهد بود که در صورت نهایی شدن مذاکرات می‌توان به وارد کردن این هواپیماها امید داشت.

صدیق همچنین بیان کرد که وارد شدن نهایی هواپیماها به چراغ سبز آمریکا احتیاج دارد و خوشبختانه شرکت‌های خارجی امید زیادی دارند تا با ایران وارد مذاکره شده، کار را پیش ببرند. فعلا اوضاع برای سبک و سنگین کردن قرار‌داد‌های اقتصادی فراهم شده و ما امیدواریم در آینده نزدیک با نهایی شدن تمام مقدمات، کار برای وارد کردن این هواپیماها نهایی شود.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها

    دیدگاه  

      تبلیغات