آبشار مارگون فارس از زیبا ترین آبشارهای ایران

آبشار مارگون فارس از زیبا ترین آبشارهای ایران

فرزاد ضیایی نژاد
| یکشنبه, ۱۶ اسفند ۹۴ ساعت ۱۱:۱۵

‌سفر به دل طبیعت از تفریحاتی است که بعضی افراد با بدست آوردن فرصتی هرچند کوچک از آن غافل نمی‌شوند چه برسد به اینکه منظره‌ای به این عظمت در کار باشد! در کجارو با ما به مارگون سفر کنید.

 آبشار مارگون از زیبا ترین پدیده‌های طبیعی ایران و جهان است و از هزاران چشمه جوشان در دل کوه تشکیل شده و با ۷۰ متر ارتفاع بزرگترین آبشار چشمه‌ای دنیاست. همچنین رودخانه بوجود آمده از این چشمه ها بسیار پر آب است و تا شهر سپیدان ادامه دارد. در فصل بهار محوطه این آبشار بسیار سرسبز و دیدنی است. همچنین در ادامه مسیر رودخانه، بسیاری از درختان و باغ‌های سیب و گردو به چشم می خورد.

آبشار مارگون

در تابستان حداکثر دمای محیط ۱۰ درجه سانتیگراد است پس لباس گرم فراموش نشود. در زمستان همه جا یخبندان است حتی چشمه‌ها هم قندیل می‌بندند و راه بسیار صعب‌العبور می‌شود.

آبشار مارگون

خودرو تنها می تواند تا ۸۰۰ متری آبشار برسد، بقیه راه را باید زیر درختان سبز پیاده‌روی کنید تا به آبشاری برسید که همگان را مجذوب خواهد کرد.  

آبشار مارگون

در محوطه ورودی آبشار پارکینگی برای خودروها ساخته شده است که در اطراف آن سرویس بهداشتی و محوطه‌های مسطحی بنا شده که برای اقامت و برپا کردن چادر مناسب است. اطراف پارکینگ و در مسیر رسیدن به آبشار، سطل‌های زباله قرار داده شده تا از آلودگی زیستی توسط گردشگران جلوگیری شود.

آبشار مارگون

آبشار مارگون به دلیل بن بست بودن و واقع شدن در دره پرشیب، دارای فضای کمی برای نشستن و پارک خودروست که در هنگام ازدیاد گردشگران به ویژه در روزهای تعطیل فصل تابستان، مشکلات ترافیکی زیادی برای گردشگران و روستاییان ایجاد می‌کند. فاصله روستای مارگون تا پارکینگ نیز خاکی و با عرض کم و در کنار دره‌ای خطرناک و بدون حفاظ است، شرط احتیاط را به‌ عمل آورید. در ضمن این مسیر در زمستان شدیدأ برف‌گیر است لذا قبل از حرکت از باز بودن راه‌های ارتباطی اطمینان حاصل کنید و تجهیزات مربوطه را فراموش نکنید.

آبشار مارگون

منابع: seeiran|lastsecond| ویکی‌پدیا

برچسب‌ها آبشار

دیدگاه  

    تبلیغات