عکس های خیره کننده دبی در شب، یک کلان شهر افسانه ای

عکس های خیره کننده دبی در شب، یک کلان شهر افسانه ای

محسن حاجعلی زاده
| دوشنبه, ۱۰ اسفند ۹۴ ساعت ۲۱:۳۰

دبی یکی از شیخ نشین های هفت گانه امارات متحده عربی و با معماری زیبا و مدرنش مقصد بسیاری از گردشگران و عکاسان است. این بار آلبرت دراس برای ثبت تصاویری بی نظیر از دبی در شب با سبکی خاص راهی دبی شده است. برای دیدن عکس ها با کجارو همراه شوید.

 افق همیشه پویای دبی شبیه صحنه های یک فیلم علمی‌تخیلی است و شب بهترین زمان برای عکاسی از عظمت و زیبایی آن است، زمانی که شهر با نور و زندگی روشن است.

آلبرت دراس، عکاس هلندی ماه گذشته برای ثبت مناظری زیبا از دبی سفری دو هفته ای به این کلان شهر داشته، او برای این کار به جای استفاده از یک پهباد (Drone: هواپیمای بدون سر‌نشین عکاسی)، عکاسی از روی سقف آسمان خراش ها را انتخاب کرده است.

 عکس دبی 9

عکس دبی 11

عکس دبی 2

دقیقا بعد از غروب: این عکس افق دبی را با تمام عظمتش نشان می‌دهد. برج پیچ خورده Cayan در سمت راست عکس دیده می‌شود.

آلبرت دراس می‌گوید:

چیزی که مرا حیرت زده و مجذوب دبی می‌کند ظاهر فوق العاده مدرن و دائما در حال تغییر این شهر است. هر روز ساختمان های جدیدی ظاهر می‌شوند، جاده ها تغییر می‌کنند و مناظر عوض می‌شوند. مثلا من از سقف "برج دبی" که یک ساختمان مسکونی است، برای عکاسی از منظره ای شگفت انگیز از خلیج تجاری دبی استفاده می‌کردم اما آن ها یک برج تجاری روبروی برج دبی می‌سازند و این یعنی این منظره از بین رفت و منظره جدیدی برای عکاسی به وجود آمد. در دبی همه چیز در حال تغییر است و من عاشق این تغییرات هستم.

عکس دبی 5

عکس دبی 7

این عکاس سی ساله درباره اهمیت پیدا کردن بهترین نور برای ثبت عکس های خارق العاده چنین می‌گوید:

در عصر و شب تلفیق نور و دنباله ای از خودروها می‌تواند تصاویری فراتر از این دنیا خلق کند.

 او در مورد تجربیاتش به دیگر علاقه مندان به عکاسی از دبی چنین می‌گوید:

یکی از بزرگترین چالش ها در عکاسی از این مجموعه دسترسی به این ساختمان ها بود. به علت مسائل امنیتی، بدون شما نمی‌توانید به هیچ کدام از این ساختمان ها دسترسی داشته باشید، برنامه ریزی کلید دسترسی به این مکان هاست. شما می‌بایست یا افرادی را بشناسید و از قبل با مدیریت هماهنگ کنید یا از مامورین حفاظتی درخواست کنید که البته معمولا این راه جواب نمی‌دهد.

عکس دبی 10 - بالای برج پیچ خورده

عکس از بالای برج پیچ خورده Cayan

وقتی با مدیر ساختمانی صحبت می‌کنید با ادب و احترام با او صحبت کنید، کارهای قبلی خود را به او نشان دهید و سعی کنید متقاعدش کنید که شما این عکس ها را فقط برای خودتان نمی‌خواهید و چند تا از عکس های با کیفیتتان را نیز به آن ها بدهید. هتل ها معمولا راحت تر همکاری می‌کنند و این اجازه را به شما می‌هند.

دراس برای عکاسی این مجموعه از یک دوربین Sony A7RII و لنزهای متعددی از جمله لنز چشم ماهی  12mm f2.8 و   5mm f1.8 Samyang و 16mm-35mm Sony Zeiss استفاده کرده است.

این عکاس هلندی الاصل چندین سال در صنعت رسانه و در عرصه ساخت انیمیشن و صحنه های ویژه فعالیت کرده اما کم کم شروع به فعالیت در پروژه های عکاسی کرده است.

عکس دبی 4

عکس برج العرب در غروب

 برج الخلیفه - دبی 1

حلقه تاریکی، برج الخلیفه (بلندترین برج دنیا) و دیگر برج ها در این شهر نور افشانی شده

 دبی -شب

دبی 8

در حالی که بیشتر عکس های مجموعه تصاویر دبی در دسامبر ۲۰۱۵ عکاسی شده اند، این تصویر از افق دریایی از سفر قبلیش به این شهر در فوریه ۲۰۱۵ می‌باشد.

کارهای بی نظیر این هنرمند را می توانید از طریق اینستاگرام، فیس بوک و وب سایت شخصی او ببینید.

منبع : dailymail - travelsandliving - petapixel

برچسب‌ها دبی امارات

دیدگاه  

    تبلیغات