۱۰۰ درصد هتل های کیش در نوروز اشغال شدند

تیم  کجارو
یکشنبه، ۸ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
۱۰۰ درصد هتل های کیش در نوروز اشغال شدند

رئیس جامعه هتلداران جزیره کیش با اعلام اینکه در هفته نخست تعطیلات نوروزی بیش از یکصد هزار مسافر از مسیر هوایی وارد جزیره کیش شدند، از اشغال ۱۰۰ درصدی هتل های کیش در این مدت خبر داد.

«مسیح الله صفا» با ارائه آماری از حجم گردشگران نوروزی جزیره کیش در بازه زمانی ۲۹ اسفند ۹۴ تا پنجم فروردین ماه امسال، امنیت را یکی از مولفه‌های مهم در هر کشور برشمرد و با اشاره به افزایش توجه گردشگران به تور کیش، افزود:

به‌دلیل ناامنی‌های موجود در منطقه خاورمیانه، گردشگران ترجیح می‌دهند به‌جای سفر به خارج از کشور به نقاط خوش و آب و هوا و امن از جمله کیش سفر کنند.

وی در مورد آمادگی جزیره کیش برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی اظهار داشت: کیش از تمام ظرفیت‌های خود را برای میزبانی شایسته استفاده کرده است، 51 هتل جزیره کیش با ظرفیت پنج هزار و ۲۰۰ اتاق و ۱۳ هزار و ۳۰۰ تخت در حال پذیرایی از میهمانان نوروزی هستند.

صفا در مورد درجه بندی هتل‌های موجود گفت: از هتل های موجود ۶ هتل پنج ستاره، ۱۲ هتل چهار ستاره، ۱۳ هتل سه ستاره و باقی هتل‌ها دو ستاره هستند و ۴۱ هتل نیز در حال ساخت داریم.

وی گفت که علاوه بر هتل‌ها، کمپ‌های مسافری در دو بخش مجردی و خانوادگی و کانکس‌ها نیز از سوی سازمان منطقه آزاد کیش به مسافران خدمات ارائه می‌دهد و برخی نیز در منازل اجاره‌ای ساکن می‌شوند.

صفا در مورد افزایش قیمت هتل‌ها در نوروز امسال گفت:

در سال ۹۳ از هتل‌داران خواستیم که با افزایش بی‌رویه قیمت هتل، مسافران کیش را از انتخاب این جزیره به‌عنوان مقصد دوباره گردشگری منصرف نکنند که خوشبختانه سال ۹۴ به‌دلیل رعایت از سوی بسیاری از هتل‌ها نوروز خوب و پر گردشگری را برای جزیره داشتیم که سفر حدود ۲۱۵ هزار گردشگر نشان از این موفقیت داشت.

وی با یادآوری اینکه سال گذشته ۹۶ درصد هتل‌ها در ایام نوروز اشغال بود، افزود که امسال با توجه به افزایش مسافران و ورود بیش از یکصد هزار مسافر به کیش در روزهای نخست تعطیلات، ضریب اشغال هتل‌ها ۱۰۰ درصد گزارش شده است.

رئیس جامعه هتلداران کیش از نظارت مستمر بر نحوه ارائه خدمات هتل‌ها در ایام نوروز خبر داد و گفت که علاوه بر نظارت از سوی جامعه هتلداران، معاونت گردشگری نیز بر فعالیت تمامی هتل‌ها و مراکز گردشگری نظارت کامل دارد، همچنین مرکز توسعه سلامت نیز به‌صورت ادواری بر مسایل بهداشتی این مراکز نظارت دارند.

وی با بیان اینکه در نظرسنجی‌ها انجام شده همه مسافران از خدمات ارائه‌شده راضی بودند، گفت که مدیران هتل‌ها تمامی پول دریافتی به تعداد انگشت‌شماری از مسافران که از برخی خدمات انتقاد داشتند، پس دادند زیرا هدف مدیران، کارکنان، جامعه هتلداران و معاونت گردشگری سازمان کسب رضایت ۱۰۰ درصدی مسافران است.

صفا با بیان اینکه از میان هتل‌ها تنها هفت هتل عضو جامعه هتلداران نیستند، افزود که با توجه به این موضوع جامعه هتلداران نمی‌تواند بر نحوه ارائه خدمات و نرخ آن‌ها نظارت داشته باشد.

وی یادآور شد که درمجموع ۲ هتل پنج ستاره، سه هتل سه ستاره و ۲ هتل دو ستاره هستند و تنها توسط مدیریت نظارت بر خدمات گردشگری سازمان بر آن‌ها نظارت می‌شود.

وی به ایجاد سامانه ۶۱۲۲ سناک از سوی معاونت گردشگری برای دریافت انتقادات و شکایات گردشگران از ارائه خدمات از سوی هتل‌ها و سایر مراکز اشاره کرد و گفت:

گردشگران و تمامی کسانی که انتقاد یا پیشنهادی داشته باشند، می‌توانند توسط این سامانه به‌طور شبانه‌روزی با مسئولان ارتباط برقرار کنند.

رییس جامعه هتلداران کیش تاکید کرد که همه مجموعه و دست‌اندرکاران حوزه گردشگری کیش تلاش کرده‌اند تا خدماتی در خور شان مسافران ارائه شود.

جزیره کیش با ۹۱ کیلومتر مربع مساحت و به‌عنوان یکی از مقاصد پرتردد گردشگری سالانه پذیرای بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی است.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا
    برچسب‌ها کیش

    دیدگاه