بام سبز لاهیجان، چشم‌انداز طبیعت و شهر در یک قاب

بام سبز لاهیجان، چشم‌انداز طبیعت و شهر در یک قاب

علیرضا کیخا
| جمعه, ۶ فروردین ۹۵ ساعت ۱۱:۰۰

بام سبز لاهیجان یکی از نقاط دیدنی استان گیلان است که به‌دلیل برخورداری از منظره بکر طبیعی در کنار امکانات رفاهی هر ساله پذیرای تعداد زیادی گردشگر خارجی و ایرانی است.

بام سبز لاهیجان یکی از مقاصد گردشگری پر‌طرفدار و زیبای شهر لاهیجان در استان گیلان است. بام سبز در قسمت بالایی شیطان‌کوه واقع شده است و به‌علت اینکه به نمای شهر و دیدنی‌های لاهیجان آن مانند شیطان‌کوه، استخر لاهیجان و مزارع چای دامنه کوهستان‌های لاهیجان اشراف دارد، آن را بام سبز لاهیجان می‌نامند.

لاهیجان

وجود آب و هوای معتدل و پاک و چشم‌اندازهایی زیبا از شهر لاهیجان و طبیعت شمال باعث شده تا مسئولان شهری هم امکانات ویژه‌ای را برای راحتی و رفاه مسافران و گردشگران این منطقه در نظر بگیرند. در ادامه توجه شما را به گزارش تصویری اختصاصی کجارو جلب می‌کنیم تا با این امکانات بیشتر آشنا شوید.

لاهیجان

اولین چیزی که پس از ورود به بام لاهیجان با آن مواجه می‌شوید، شهربازی است. این شهربازی دارای وسایل تفریحی مناسبی است و در کنار آن کافه و رستوران هم احداث شده است.

لاهیجان

بام لاهیجان به‌وسیله تله‌ کابین احرار از بام سبز تا قله تاج‌خروس وصل شده است. این تله‌کابین در سال ۱۳۸۴ احداث شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

لاهیجان

تله‌کابین احرار مجهز به ۳۳ کابین ۶ نفره است. قیمت بلیط این تله‌کابین در حال حاضر ۱۸ هزار تومان است.

لاهیجان

طول تله‌کابین احرار ۱۵۰۰ متر است و بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا به بالای تله‌کابین برسید. 

لاهیجان

در طول مسیر رفت (به‌سمت بالا) می‌توانید مزارع چای لاهیجان را در سمت راست خود مشاهده کنید.

لاهیجان

در سمت چپ شما هم نمایی بسیار زیبا از شیطان‌کوه و شهر لاهیجان قابل‌مشاهده است. در طول مسیر می‌توانید از فرصت استفاده کرده و عکس‌های زیبایی از شهر که در آغوش طبیعت و زمین‌های کشاورزی آرام گرفته‌ است، بگیرید.

لاهیجان

اما پیشنهاد می‌کنیم تمام مسیر را به گرفتن عکس و ویدیو مشغول نشوید و از زیبایی‌های طول مسیر با چشمان خود لذت ببرید.

لاهیجان

تعداد زیادی ویلا در قسمت پایینی بام لاهیجان و تله‌کابین احرار در حال ساخت است که امیدواریم مسئولان این ساخت و سازها را زیر نظر داشته باشند تا به محیط زیست و زمین‌های کشاورزی این منطقه آسیبی نرسد.

لاهیجان

ایستگاه دوم بام سبز لاهیجان

در کنار ایستگاه بالایی تله‌کابین تعداد زیادی آلاچیق تعبیه شده است که می‌توانید در آن‌ها استراحت کنید و ساعاتی را با خانواده و دوستان بگذرانید. طبق مشاهدات ما برپا کردن چادر مسافرتی در بام سبز ممنوع است.

لاهیجان

پس از رسیدن به قسمت بالایی تله‌کابین مناظر زیبایی از دشت‌ها، مزارع کشاورزی و روستاهای اطراف لاهیجان را می‌بینید.

لاهیجان

جاده‌های روستایی که مانند رگ‌های حیات این منطقه هستند.

لاهیجان

دشت‌های اطراف لاهیجان و مزارع کشاورزی که تا افق ادامه دارند.

لاهیجان

تله‌کابین لاهیجان می‌تواند در هر ساعت یک‌ هزار گردشگر را جابه‌جا کند.

لاهیجان

نمای آشنا و دوست‌داشتنی خانه‌های شمال ایران با سقف‌های رنگارنگ شیروانی را در لاهیجان هم می‌بینیم.

لاهیجان

نمای استخر لاهیجان از بام سبز

لاهیجان

گفته می‌شود استخر لاهیجان به دستور شاه‌عباس صفوی ساخته شده است.

بیشتر بخوانید:

لاهیجان

در کنار استخر لاهیجان یک پیاده‌راه بسیار زیبا قرار دارد که اطراف آن مراکز تفریحی و خرید احداث شده است. همچنین، شیطان‌کوه در قسمت پایینی بام لاهیجان قرار دارد و آب آبشار آن از استخر لاهیجان تامین می‌شود.

لاهیجان

نماد مرد کوهنورد در بام سبز لاهیجان

لاهیجان

آدمک گلدانی، از ابتکارات جالب صاحب کافه ایستگاه دوم تله‌کابین احرار

آبشار شیطان‌کوه که گرفتن عکس یادگاری در کنار آن رواج زیادی دارد، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این منطقه است. در کنار این آبشار یک مسیر پلکانی تعبیه شده که از میان درختان سرسبز شیطان‌کوه به بالای آن و بام سبز می‌رسد. توصیه می‌کنیم از مسیری غیر از این پلکان برای بالا رفتن از کوه استفاده نکنید، زیرا به‌علت لغزندگی امکان وقوع حادثه وجود دارد.

اگر به استان گیلان و شهر لاهیجان سفر می‌کنید، توصیه می‌کنیم حتما از بام سبز لاهیجان دیدن کنید. این منطقه دارای امکانات تفریحی و رفاهی مناسب و رو به رشدی است و گفته می‌شود طرحی برای اتصال بام سبز به دریای خزر در حال اجرا است. اگر شما هم تجربه سفر به این منطقه را داشته‌اید، آن را با ما و سایر خواننده‌های عزیز کجارو در میان بگذارید.

دیدگاه  

    تبلیغات