اعلام نخستین آمار سفرهای نوروزی

تیم  کجارو
یکشنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
اعلام نخستین آمار سفرهای نوروزی

معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: بر اساس آماری که تاکنون توسط دستگاهای عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر ارائه شده، سفرهای نوروزی بین ۸ تا ۱۲ درصد رشد داشته است.

«مسعود سلطانی‌فر» در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر که با حضور رؤسا و نمایندگان ۱۸ دستگاه عضو این ستاد در محل معاونت گردشگری برگزار شد، گفت:

در صورتی که این درصد رشد ادامه داشته باشد، ممکن است در روزهای پایانی تعطیلات مشکلاتی ایجاد شود که با توجه به این حجم سفر، تمام دستگاه‌ها باید آمادگی کاملی برای روزهای پایانی تعطیلات داشته باشند.

وی با بیان این که تعطیلات نوروز پرحجم‌ترین زمان سفرهای داخلی است، یادآور شد که در این دوره ۱۷ روزه که مردم پس از دو فصل کاری برای گذراندن اوقات فراغت، سفر می‌کنند، این حجم سفرها با امکانات و زیرساخت‌های موجود در کشور متناسب نیست و هنر ما این است که با بسیج کردن و همکاری بیشتر، منشا خدمات گسترده تری برای مردم باشیم.

او همچنین با اشاره به رغبت مردم به شعار سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای آغاز جهانگردی از ایرانگردی، گفت که این شعار زیرساخت همه کارهای ما قرار گرفته است. ضمن آن که رغبت مردم برای سفر به کشورهای همسایه کاهش پیدا کرده و از سوی دیگر ایران مکان امنی برای مسلمانان جهان است.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سپس از دستگاه های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر به خاطر تلاش‌ها، هماهنگی‌ها، بسیج و تمرکز امکانات برای خدمت رسانی به مردم تقدیر کرد و افزود:

دستگاه‌های عضو ستاد به عنوان نوروزبانان بی نوروز، ایام تعطیلات خود را صرف خدمت رسانی به ۸۰ میلیون هموطن می کنند تا ایرانیان داخل و حتی ایرانیان خارج از کشور، نوروز خوب و پرنشاطی داشته باشند.

سلطانی فر بیان کرد که نوروزبانان بی نوروز و مجموعه دستگاه های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر، امسال با استفاده از تجربیات دو سال گذشته، تعامل و همگرایی بیشتری در ارائه سرویس و خدمات رسانی به هموطنان دارند.

در این جلسه ستاد هر یک از دستگاه های عضو، گزارش عملکردی را از اقدامات خود در روزهای آغاز تعطیلات ارائه کردند.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا

    دیدگاه