۱۰ فیلم کلاسیک و دوست‌داشتنی در مورد سفر

امیرعلی محمودی | جمعه, ۶ فروردین ۹۵ ساعت ۲۲:۰۰

اوقات تعطیل آغاز سال نو زمان خوبی‌ است که فیلم‌های مورد علاقه‌ خود را بار دیگر تماشا کنید. علاوه بر حس خوب و گرمی که تماشای این فیلم‌ها در نوروز دارد، حال‌وهوای مسافرت نیز در آن‌ها موج می‌زند. تاخیر پروازها، گم‌کردن چمدان، عجله کردن برای رسیدنِ به موقع به خانه در زمان تحویل سال یا کریسمس برایتان آشنا نیست؟ با کجارو همراه باشید تا با ۱۰ فیلم کلاسیک و دوست‌داشتنی آشنا شوید.

هواپیما، قطار، اتومبیل (Planes, Trains, and Automobiles)

این فیلم در مورد مسافرت در روز شکرگذاری (چهارمین پنجشنبه‌ ماه نوامبر) است، اما شهرت این فیلم عمدتا به خاطر صحنه‌ها و اتفاقات خنده‌داری‌ است که حین سفر روی می‌دهد. این فیلم تقریبا هر حادثه‌ای را که در سفر دوست ندارید برایتان اتفاق بیفتد، برایتان به صحنه می‌کشد. اتفاقاتی همچون سقوط هواپیما، خراب شدن قطار و مشکلاتی که برای اتومبیل اجاره‌ای می‌تواند پیش آید. اگر به دنبال فیلمی سراسر خنده هستید، این فیلم را از دست ندهید.

فیلم

و عشق (Love Actually)

لحظه‌ای که سام کوچک از دست ماموران امنیتی فرودگاهِ هیدرو (فرودگاه بزرگی در لندن) فرار می‌کند تا با عشقش جووانا، قبل از سوار شدن او به هواپیما، خداحافظی کند، به قدری زیبا و عاشقانه است که اشک هر انسانی را درمی‌آورد.

Love Actually

تنها در خانه (Home Alone)

بین فیلم‌های تنها در خانه‌ ۱ و ۲، مشکلات زیادی در فرودگاه و خانه به‌وجود می‌آید. چند نکته وجود دارد که می‌توانیم از این فیلم یاد بگیریم:

وقتی به تعطیلات می‌روید، فرزندتان را در خانه تنها نگذارید، مواظب باشید فرزندتان در فرودگاه گم نشود، اگر ۸ ساله هستید، تنهایی به شهر نیویورک نروید و ...

Home Alone

کوتوله (Elf)

امکان ندارد در طول تماشای این فیلم از خنده روده‌بُر نشوید، مخصوصا صحنه‌ای که بادی‌کوتوله تلاش می‌کند مسیر خود را در نیویورک پیدا کند یا زمانی که با تاکسی تصادف می‌کند.

elf

تعطیلات (The Holiday)

تا حالا برایتان اتفاق افتاده که در انگلستان با یک چمدان سنگین در یک جاده‌ گِلی و در حالی که کفش پاشنه‌بلند به پا دارید، راه بروید؟ شخصیت کمرون دیاز (بازیگر هالیوودی)، در فیلم تعطیلات به ما نشان می‌دهد که این کفش‌ها چه نقش حیاتی و مهمی دارند!

The Holiday

چهار کریسمس (Four Christmases)

وقتی تمامی پروازهای خارجی فرودگاه سان‌فرانسیسکو به‌ علت وجود مه لغو می‌شوند، زوج خوشبخت این فیلم، مجبور می‌شوند در چهار جشن کریسمس مختلف شرکت کرده و با خانواده‌های عجیب‌و‌غریب یکدیگر ملاقات کنند، اما این زوج، شرکت در جشن کریسمس را نوعی کسر شان خود می‌دانند!

Four Christmases

قطار سریع‌السیر قطبی (The Polar Express)

اینکه در قطاری باشید که به خاطر بریدن ترمز‌ها، کنترلش را از دست می‌دهد، یک کابوس به‌ تمام‌ معناست، اما فیلم قطار سریع‌السیر قطبی این حادثه را همچون یک سواریِ شاد و تفریحیِ ترن‌هوایی جلوه می‌دهد.

The Polar Express

داستان کریسمس (A Christmas Story)

هیچ‌چیز بدتر از این نیست که بعد از برگرداندن درخت کریسمس، چرخ اتومبیل‌تان در جاده و در سرمای شدید پنچر شود! داستان این فیلم در مورد اتفاقات غیرمترقبه‌ای است که ممکن است برای هر کسی در شب سال نو اتفاق بیفتد.

A Christmas Story

او چطور کریسمس را دزدید (How the Grinch Stole Christmas)

اگر تنها یک چیز در این فیلم وجود دارد که باید از آن درس بگیریم، ضدحال نزدن در طول تعطیلات و نیز سبک بار بودن هنگام سفر است!

How the Grinch Stole Christmas

تعطیلات کریسمس (National Lampoon’s Christmas Vacation)

حتی چوی چیس (Chevy Chase؛ کمدین معروف آمریکایی) نیز نمی‌تواند خونسردی خود را در طول سفر کریسمسی در این فیلم حفظ کند. در این فیلم، همه‌چیز به‌هم می‌ریزد. اتفاقاتی همچون گیر کردن در زیر تریلی ۱۸ چرخ و با اتومبیل به توده‌ برفی برخورد کردن، صحنه‌هایی هستند که شما را به‌شدت خواهند خنداند.

National Lampoon’s Christmas Vacation

ایام تعطیل نوروز، زمان خوبی برای تماشای فیلم است. دیدن این فیلم‌ها در کنار فراهم‌ کردن لحظاتی شاد و مفرح برای شما، نکاتی در مورد داشتن سفری بی‌خطر را نیز به شما یادآور خواهد شد.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه