استرالیا در انتظار توریست‌های ایرانی

استرالیا در انتظار توریست‌های ایرانی

تیم  کجارو
| چهار شنبه, ۲۶ اسفند ۹۴ ساعت ۲۰:۴۵

وزیر خارجه استرالیا در نشستی با وزیر امور خارجه ایران به این موضوع اشاره کرد که کشورش علاقه‌مند است توریست‌های ایرانی بیشتری از آن بازدید کنند.

ظهر دیروز به وقت استرالیا نشست محلی مشترک بین محمدجواد ظریف و بیشاپ وزیر امور خارجه استرالیا برگزار شد که در آن بیشاپ گفت که استرالیا علاقه‌مند است توریست‌های بیشتری را از ایران پذیرا باشد. این درحالی است که روابط گردشگری ایران و استرالیا چندان مناسب نیست. البته همین یکی دو ماه پیش استرالیا هشدارهایش برای سفر به ایران را کم کرد. اما با این وجود، ایران و استرالیا، روابط گسترده‌ای در گردشگری ندارند. ضمن اینکه گرفتن ویزای گردشگری استرالیا برای ایرانی‌ها، چندان ساده نیست.

هم‌اکنون وزارت خارجه استرالیا به شهروندان خود هشدار داده که با درجه بالایی از احتیاط به ایران سفر کنند. البته این هشدار در رابطه با مناطق مرزی ایران متفاوت است، در رابطه با این مناطق وزارت امور خارجه استرالیا هشدار می‌دهد که به این مناطق سفر نکنند.

گفتنی است تا چند ماه پیش درجه هشدار استرالیا برای سفر به ایران سختگیرانه‌تر بود.

از سوی دیگر سفر توریستی ایرانی‌ها هم به استرالیا سختی‌های خاص خود را دارد. برای گرفتن ویزا یک ساله نوع ۶۰۰ برای توریست‌های ایرانی متقاضیان باید ۲۳۲ دلار هزینه کنند.

بنا به اعلام وزارت خارجه استرالیا زمان طول کشیدن صدور این ویزا ۲۰ تا ۳۰ روز کاری طول می کشد اما معمولا زمان صدور ویزا چند ماه طول می‌کشد و سختگیری‌های زیادی برای صدور ویزا وجود دارد.

برچسب‌ها توریست

دیدگاه  

    تبلیغات