راهنمای سفر به آرهوس، دانمارک

نیلوفر دوشیری | دوشنبه, ۹ فروردین ۹۵ ساعت ۲۲:۱۵

اگر دانمارک مقصد گردشگری شما است، حتما سری به آرهوس بزنید. آرامش منحصربه‌فرد و مکان‌های دیدنی این شهر خاطره‌ای خوش در ذهن شما به‌ جای خواهند گذاشت. در ادامه با کجارو همراه باشید تا اطلاعاتی جامع در خصوص این شهر در اختیارتان قرار گیرد.

آرهوس شهر دانشگاهی دانمارک و در استان یوتلاند در غرب دانمارک است. از آنجایی که آرهوس شهری کوچک است، کار‌های زیادی نمی‌توان در اینجا انجام داد، اما ویژگی منحصربه‌فرد آن، آرامش شهر است. در این شهر پارک‌های متعددی وجود دارند که می‌توانید ساعت‌ها در آن‌ها گردش کنید. پارک نزدیک دانشگاه، بسیار زیبا و آرام است. موسیقی نیز جزئی از شهر است و به خاطر وجود دانشگاه، غذا ارزان است. در این شهر چند کلیسای قدیمی و موزه وجود دارند که در خلال گشت و گذار در پارک‌ها، شما را سرگرم خواهند کرد. آرهوس در تضادی جالب با کپنهاگ است. 

هزینه‌های معمول

هزینه‌ هتل‌ها

هزینه‌ هاستل‌ها ۲۰۰ کرون (۳۰ دلار) برای هر شب از اقامت است. کرایه‌ اتاق‌های خصوصی دو تخته نیز، نزدیک به ۱۰۵۰ کرون (۱۵۷ دلار) می‌شود. 

هتل در آرهوس

هزینه‌ غذا

اگر قصد غذا خوردن در رستوران را دارید، برای یک غذای معمولی بین ۶۰ تا ۹۵ کرون باید بپردازید. هزینه‌ خواروبار برای یک هفته نزدیک به ۲۷۵ کرون خواهد شد. به دلیل اینکه اینجا شهری دانشجویی است، غذا‌ی ارزان در سراسر شهر زیاد است. به همین دلیل آرهوس یکی از بهترین شهر‌ها برای غذا خوردن است. رستوران‌های کنار کانال‌های آب در مرکز شهر، گران هستند.

غذای دانمارکی

هزینه‌‌ حمل و نقل

هزینه‌ سفر‌های درون کشوری (از کپنهاگ تا یوتلاند) با قطار حدود ۴۴۵ کرون است. کرایه‌ قطار‌ها و اتوبوس‌های محلی نیز بسته به مسیر بین ۲۰ تا ۴۰ کرون است. 

حمل و نقل در آرهوس

نکاتی برای کاهش هزینه‌ها

قلعه‌ کلاسهلم (Clausholm Castle)

این قلعه در اواخر سال ۱۶۹۰ میلادی ساخته شده و یکی از قدیمی‌ترین بنا‌های سبک باروک (سبک معماری رایج در اروپا در قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی) در دانمارک به‌شمار می‌رود. اتاق‌های این قلعه عموما بدون تغییر مانده‌اند. حتما از این قلعه دیدن کنید و عمارت بسیار باشکوه آن را ببینید. 

قلعه کلاوسهلم

موزه‌ هنر آرهوس

این موزه کلکسیونی از قدیمی‌ترین مجموعه‌های دانمارکی است که قدمت آن‌ها به سال ۱۷۵۰ میلادی می‌رسد. در این موزه انواع مختلفی از نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و طرح‌های هنری وجود دارد. بازدید از این موزه بعد‌از‌ظهر خوبی را برای شما فراهم می‌آورد. 

شیشه‌گری بیلو دوس (Bülow Duus)

گارگاه و مغازه‌ شیشه‌گری بیلو دوس هم بهترین مکان‌ برای خرید اجناس زیبای بلوری و هم مکان دیدنی بسیار زیبایی است. در این شیشه‌گری هنرمندان در کوره‌های بزرگ در شیشه‌ها می‌دمند و البته از هم‌صحبتی با بازدیدکنندگان بسیار  خوشحال شده و با روی باز به سوالاتشان جواب می‌دهند. با بازدید از اینجا تجربه‌ای متفاوت خواهید داشت.   

شیشه گری در آرهوس

پارک آهوی کوهی

دویاهیون (Dyrehaven) که به‌عنوان پارک آهوی کوهی نیز شناخته می‌شود، مکان بسیار زیبا و جالبی برای دیدن حیوانات مختلف مانند آهو‌، گوزن ژاپنی و خوک وحشی است. پیاده‌روی از مرکز شهر تا این پارک می‌تواند تجربه‌ای جالب و هیجان‌انگیز محسوب شود، زیرا انواع گیاهان و حیوانات را خواهید دید.

پارک آهوی کوهی در آرهوس

تئاتر السینور (Helsingor)

قدیمی‌ترین تئاتر  دانمارک است و در تابستان اجرا‌های مختلفی دارد. 

تئاتر السینو

گردش در آرهوس

توری سه ساعته که شما را به گردش در  خلیج‌ها، بندر قایق‌رانی کلووی (Kalovig)، از شمال به سمت عمارت اربابی وسنیسگارد (Vosnaesgard) و از جنوب به روستا‌های جذاب و قدیمی می‌برد.

لگولند (Legoland)

شهری بزرگ که از لگو‌ها ساخته شده‌ و مکان جذابی است که هر‌ کس باید آنجا را ببیند. آرهوس نقطه‌ آغاز لگو‌هاست. لگو‌ها را اولین بار یک نجار طراحی کردند. در این پارک برای نشان دادن صحنه‌های مختلف از سراسر جهان، از بیش از ۴۰ میلیون لگو استفاده شده‌ است. در این پارک چیز‌های زیادی برای دیدن و شنیدن وجود دارد. هیچ‌گاه و در هیچ سنی برای رفتن به لگولند پیر نیستید و اگر فرزند دارید، این پارک مکان مناسبی برای تفریح و گردش آن‌ها خواهد بود.

لگولند

فستیوال آرهوس

این فستیوال که از ۲۶ اوت تا ۴ سپتامبر برگزار می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین رویداد‌های فرهنگی در اسکاندیناوی محسوب می‌شود. نمایش بی‌نظیری از هنرمندان محلی، ملی و بین‌المللی است. در طول این فستیوال هنر و انواع تفریح‌ها در جای جای شهر دیده می‌شود.

گردش در پارک تیوولی فریهیدن (Tivoli Friheden)

این پارک زیبا و شگفت‌انگیز در میان جنگلی زیبا قرار گرفته است. عموما در این پارک نمایشگاه‌های هنری و کنسرت‌ها برگزار می‌شوند. همچنین در این پارک دلقک‌ها، انواع بازی‌ها، رستوران‌ها و تئاتری رو‌باز وجود دارند. 

پارک تیوولی فریهیدن

قدم زدن در شهر قدیمی دین گمل بوی (Den Gamle By)

شهر قدیمی که نام دانمارکی آن دین گمل بوی است، متشکل از ۷۵ ساختمان قدیمی از قرن ۱۶ تا ۲۰ میلادی است که به عنوان موزه‌ای رو‌باز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مغازه‌ها و رستوران‌های اینجا، خصوصا انواع تاریخی آن‌ها، حتما دیدن کنید.

شهر قدیمی دین گمل بوی در آرهوس دانمارک

بازدید از کلیسای جامع آرهوس

قدمت تاریخی این موزه به قرن ۱۲ میلادی می‌رسد. این کلیسا بزرگترین و بلندترین کلیسای جامع دانمارک است.

کلیسای جامع ارهوس

بازدیدی تاریخی از شهر 

از موزه‌ موسگ‌آرد (Moesgaard Museum) تا ساحل مکان‌های تاریخی مختلفی وجود دارند. از خانه‌های وایکینگی بازسازی شده، مکان‌های مقدس و دیگر قسمت‌ها دیدن کنید.

مطالب مرتبط:

    منبع nomadicmatt
    برچسب‌ها دانمارک توریسم

    دیدگاه