ایران برای میزبانی اولین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیایی اعلام آمادگی کرد

تیم  کجارو
جمعه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۰
ایران برای میزبانی اولین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیایی اعلام آمادگی کرد

وزیر خارجه کشورمان از آمادگی ایران برای میزبانی اولین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیایی به منظور ارتقای روابط مابین کشورهای عضو، در سپتامبر ۲۰۱۶ در تبریز خبر داد.

 «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه که در ادامه سفر آسیائی خود در بانکوک بسر می‌برد، در سخنرانی خود در چهاردهمین نشست وزرای کشورهای عضو مجمع گفت‌ و گوی همکاری آسیا با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به همکاری‌های همه‌جانبه منطقه‌ای به‌عنوان یک رویکرد مهم و اساسی می‌نگرد، گفت:

همکاری نزدیک بین مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا با دیگر سازمان‌های منطقه‌ای از جمله اکو می‌تواند ضمن پرهیز از دوباره کاری و استفاده از تجربیات آنان به همگرایی منطقه‌ای و توسعه آسیا کمک کند.

وی در ادامه بیان کرد که برای افزایش مراودات بازرگانی بین کشورهای آسیائی، استفاده از اتحادیه پایاپای آسیائی متشکل از بنگلادش، بوتان، هند، ایران، مالدیو، میانمار، پاکستان، نپال و سریلانکا (تاسیس ۱۹۷۴) پیشنهاد می‌شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پیشگام پروژه فرهنگی مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیائی بوده است، افزود:

مرکز همکاری که در تهران راه‌اندازی شده است کمک شایانی به همکاری‌های فرهنگی و ایجاد تفاهم، همگرایی و همبستگی ملت‌های آسیا خواهد کرد. ایران به منظور ارتقای روابط مابین کشورهای عضو، آمادگی خود را برای میزبانی اولین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو در سپتامبر ۲۰۱۶ در تبریز اعلام می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد که معتقدیم با تلاش منسجم و جمعی، ضمن گسترش روح همبستگی گروهی می‌توان زمینه را برای گسترش بیش از پیش همکاری‌های منطقه‌ای با هدف تامین رفاه و پیشرفت کشورهای عضو و در نهایت تشکیل خانه مشترک آسیائی فراهم کرد.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها توریسم

    دیدگاه