برنامه ۱۰ ساله دولت برای جذب ۲۰ میلیون توریست

تیم  کجارو
جمعه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۰
برنامه ۱۰ ساله دولت برای جذب ۲۰ میلیون توریست

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، همرمان با بازدید از شهر سمنان با اشاره به چشم انداز ۱۰ ساله گردشگری کشور، گفت که ایران می بایست تا سال ۲۰۲۵ میلادی، به هدف جذب ۲۰ میلیون گردشگر دست یابد. وی همچنین اعلام کرد که امکان صدور ویزا در ۷ فرودگاه کشور فراهم خواهد شد.

شهر سمنان سومین مقصد رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در سفر یک روزه به استان سمنان بود، مسعود سلطانی فر بعد ازظهر پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از هتل پنج ستاره شهر سمنان، ضمن بیان اینکه حمایت از حوزه گردشگری در ایران باعث شد رشد گردشگری در کشور سالانه۱۲ درصد افزایش یابد، گفت:

این میزان افزایش بالغ بر سه برابر سایر کشورهای دنیا است. از سوی دیگر امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی و تامین زیرساخت‌های لازم این روند افزایشی را ادامه دهیم.

وی با اشاره به اقدامات تسهیل جذب گردشگر در کشور، افزود: طرح تسهیل در صدور ویزا هم اکنون در فرودگاه‌های کشور اجرا می‌شود همچنین، برای اتباع ۱۹۰ کشور دنیا ویزای فرودگاهی ۳۰ روزه صادر می شود که به مدت ۱۵ روز قابل تمدید است.

دفاتر جذب گردشگر ایران در ۴۰ کشور راه‌اندازی می‌شود

معاون رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه دفاتر جذب، اطلاع رسانی و تبلیغات گردشگری ایران به زودی در ۴۰ کشور دنیا راه اندازی می‌شود، گفت: این اقدام نیز در دولت یازدهم برای جذب هر چه بیشتر توریست به کشور اجرایی می‌شود که آثار و نتایج آن را می توان در ادامه سال ۲۰۱۶میلادی در صنعت توریسم کشور مشاهده کرد.

سلطانی فر با بیان این خبر که تعدادی از این دفاتر در ۱۵ کشور از کشورهای همسایه با ایران اسلامی نیز راه اندازی می شود، گفت:

تعدادی از این دفاتر در کشورهای اروپایی، آسیایی، آسیای جنوب شرقی، کانادا، استرالیا و آمریکا راه‌اندازی می‌شود و این کشورها به عنوان کشورهای هدف برای دفاتر انتخاب شده‌اند.

وی افزود:

براساس بررسی‌ها، عده زیادی از مردم این کشورها علاقه زیادی به بازدید از جاذبه‌های فرهنگی ایران اسلامی دارند و ما می‌بایست از این فرصت به نحو احسن در زمینه جذب گردشگر به ایران اسلامی بهره ببریم.

ارتقاء کیفیت ناوگان هوایی در دستور کار

معاون رئیس جمهور همچنین با اشاره به لزوم ارتقاء کیفیت ناوگان هوایی برای جذب هر چه بیشتر گردشگر به کشور، گفت:

امید است در این مدت، شاهد تحولی قابل توجه در حوزه نوسازی و گسترش کیفیت ناوگان هوایی کشورمان باشیم چرا که این امر خود در جذب گردشگر بسیار مؤثر است. البته می پذیریم که مشکلاتی نیز در سال‌های گذشته به ویژه در حوزه ترددهای هواپیمایی و پایین بودن کیفیت هواپیماها وجود داشته است که امید می‌رود با تفاهم‌نامه‌های همکاری جدیدی که با اروپایی‌ها بسته شد، این دغدغه‌ها نیز برطرف شود.

۴ هتل پنج ستاره در کشور افتتاح می‌شوند

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اما از افتتاح چهار هتل دیگر طی روزهای آینده در سطح کشور خبر داد و گفت:

با تلاش‌های بخش خصوصی و پیگیری‌های این سازمان، بهره‌برداری از چهار هتل پنج ستاره تا پایان سال جاری در کشور با هدف توسعه بخش گردشگری انجام می‌شود.

سلطانی فر، راه‌اندازی هتل‌های پنج ستاره را یکی از راه‌های جذب گردشگر به‌ ویژه در حوزه گردشگران خارجی دانست و اعلام کرد: ۱۳۰ هتل چهار و پنج ستاره هم‌اکنون در استان‌های مختلف کشور در حال فعالیت و ارائه خدمات هستند که تعداد آن‌ها باید افزایش یابد.

منبع: مهر

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها توریسم

    دیدگاه