چگونه بدترین توریست دنیا نباشیم؟

حامد شاه‌محمدی | دوشنبه, ۱۰ اسفند ۹۴ ساعت ۰۷:۰۰

در هر کجا توریست‌های خوب و بد وجود دارد. هر از چندگاهی، در رابطه با کارهای احمقانه‌ی توریست ها، حرف‌هایی به گوشتان می‌رسد. در این مقاله برای جلوگیری از احتمال ارتکاب جنایت و در کل خرابکاری کردن، با یک سری از مواردی که با رعایت آن سفر خوبی خواهید داشت، در کجارو همراه باشید.

 به خدمه‌ی هواپیمایی توهین نکنید

براساس ادعای خطوط هوایی، بعد از خوردن مقدار زیادی نوشیدنی، مسافر معترض در راه، از بوستون به سن‌دیگو در خطوط هوایی آلاسکا به شدت عصبانی شد. بعد از این که از مسافر درخواست شد که سر جای خود بشیند، او به عصبانی کردن و تحریک خدمه ادامه داد تا در نهایت شروع به توهین و تهدید خدمه کرد. دلیل این عصبانیت چه بود؟ براساس گفته‌ی مسافری دیگر، خدمه‌ی پرواز برایش نوشیدنی دیگری نمی‌آوردند.

حیوانات محلی را اذیت نکنید

اگر نمی‌خواهید کل اکوسیستم گونه‌ی پرندگان را به هم بریزید، بهتر است فقط نقش یک بیننده را در راه رسیدن به مقصد داشته باشید. به یاد داشته باشید که با حیوانات وحشی نیز عکس سلفی نگیرید.

مونوپاد خود را در خانه بگذارید

جدا از درگیر شدن با حیوانات وحشی، مونوپاد شما می‌تواند به بدترین شکل ممکن تاریخ را منحرف کند. در زمانی نه چندان دور دو توریست در سریمونای ایتالیا از یک مجسمه باستانی بالا رفته بودند تا یک عکس سلفی بگیرند و درنهایت آن مجسمه را شکستند.

به آثار هنری دست نزنید

ممکن است برای هر بچه‌ی دوازده ساله‌ای اتفاق بیافتد که روی یک نقاشی یک و نیم میلیون دلاری لیز بخورد، حتی اگر قصدی نباشد. برای اطرافتان احترام قائل باشید و حواستان باشد کدام طرف قدم برمی‌دارید.

از پهباد برای بازدید استفاده نکنید

پیشرفت‌های زیادی در دوربین‌های تلفن‌های هوشمند صورت گرفته است. از این تکنولوژی استفاده کنید! چون پهباد‌ها هم جمع کردن‌شان سخت است و هم ممکن است به کلیسای مشهور میلان صدمه وارد کنند.

تحقیق کنید

قبل از سوار شدن به هواپیما برای مسافرت کمی تحقیق کنید. حتی اگر یاد گرفتن اندکی از زبان مقصد باشد. شاید راحت‌تر با شرایط اخت بگیرید.

منبع: Travelandleisure

 

مطالب مرتبط:

    دیدگاه