برپایی نمایشگاه عکس موانع گردشگری معلولان

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۵
برپایی نمایشگاه عکس موانع گردشگری معلولان

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همکاری انجمن گردشگری معلولان پارس، نمایشگاهی را از عکس‌های تهیه شده با موضوع موانع معماری موجود در ابنیه‌های تاریخی و اقامتی کشور برپا کرد.

 نمایشگاهی از عکس‌های تهیه شده با موضوع موانع معماری در ابنیه‌های تاریخی، در راهرو اصلی سازمان از چهارم اسفند به مدت ده روز برپا شد. مدیرعامل انجمن معلولان پارس در این خصوص گفت:

به دلیل مشکلات و گرفتاری‌های کاری، مالی و درمانی و ده‌ها معضل دیگر که معلولان و سالمندان کشور با آن مواجه هستند، حضور فعال و تلاش معاش و زندگی برای آنها دشوار است، اگر فرصتی هم برای مسافرت و گردش و تفریح فراهم شود، موانع عدیده معماری این امکان را برای بیشتر کسانی که از معلولیت و محدودیت‌های حرکتی و حسی رنج می‌برند ناممکن یا با سختی‌های بسیار همراه می‌کند که لذت سفر و تفریح را برای این افراد و همراهانشان با تلخی همراه می‌کند.

«محمداسمعیل شیخ قرایی» افزود:

بعداز گذشت چند دهه از پیروزی انقلاب و رشد و گسترش چشمگیر امکانات رفاهی کشور متاسفانه چنانچه باید و شاید برای رفع موانع معماری در سطح شهر و اماکن عمومی و مراکز گردشگری و... اقدامی صورت نگرفته است.

امیدواریم این حرکت سازمان میراث فرهنگی شروعی باشد برای این مهم و با توجه به رفع تحریم‌ها و امید به گسترش فعالیت‌های اقتصادی و رونق صنعت گردشگری، رفع این موانع و فراهم آوردن تسهیلات لازم برای گردشگری افراد معلول و سالمند مورد توجه قرار بگیرد.

منبع: مهرنیوز

مطالب مرتبط:

    دیدگاه