کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا از پنجشنبه

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰
کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا از پنجشنبه

دمای هوا از پنجشنبه بنا به پیش‌بینی سازمان هواشناسی در سواحل شمالی کشور و استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، تهران، مرکزی، قم و سمنان ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

سازمان هواشناسی کشور طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از روز پنجشنبه سامانه بارشی دیگری از سمت شمال و شمال غرب به سواحل دریای خزر نفوذ می‌کند که پیامد آن افت نسبی دما در نوار شمالی کشور از روز پنجشنبه تا صبح شنبه (۷ تا ۱۰ درجه سلسیوس) و وزش باد شدید طی روز پنجشنبه (سرعت باد ۳۶ تا ۵۴ کیلومتر برساعت) و بارش باران در جلگه و برف در مناطق فراساحلی و ارتفاعات البرز خواهد بود. انتظار می‌رود شدت بارش طی بعد از ظهر پنجشنبه تا اوایل صبح جمعه رخ دهد.

این اطلاعیه افزود که طی روز پنجشنبه دریای خزر مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود و انتظار می‌رود ارتفاع موج در مناطق نزدیک ساحل به بیش از ۲ متر برسد.

بر اساس این اطلاعیه با گذر تدریجی این سامانه طی پنجشنبه تا صبح شنبه، علاوه بر سواحل دریای خزر، دمای هوا در نوار شمالی کشور با افت نسبی دما (۵ تا ۱۰ درجه) در شمال غرب و جنوب رشته کوه البرز در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، تهران، مرکزی، قم، سمنان و در شمال شرق تا صبح یکشنبه پیش‌بینی می‌شود. انتظار داریم از بعدازظهر پنجشنبه تا صبح جمعه، بارش برف در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی البرز در گیلان، مازندران و گلستان و محدودیت دید به سبب کولاک و مه غلیظ موجب اختلال در عبور از این نقاط شود.

این اطلاعیه توصیه کرد که همراه داشتن تجهیزات زمستانه برای گذر از جاده‌های کوهستانی البرز به سبب کولاک و برف، مدیریت انتقال و مصرف سوخت و انرژی در نوار شمالی کشور از جمعه تا شنبه به سبب افت دما و اجتناب از تردد قایق‌های کوچک ماهیگیری در سواحل خزر با توجه به پیش‌بینی مواج و طوفانی بودن دریا در روز پنجشنبه در دستور کار قرار گیرد.

مطالب مرتبط:

    منبع مهرنیوز

    دیدگاه