لغو هزینه «اضافی» ویزای حج

تیم  کجارو
دوشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۵
لغو هزینه «اضافی» ویزای حج

به دنبال اعتراض کشورهای اسلامی، دولت عربستان هزینه اضافی صدور ویزای عمره و تمتع را لغو کرد.

در حالی که مقامات سعودی پیش از این اعلام کرده بودند تمام زائرانی که برای بار دوم برای عمره و تمتع وارد عربستان می‌شوند، ملزم به پرداخت ۲ هزار ریال سعوی بابت صدور ویزا خواهند بود، اما با اعتراض کشورهای اسلامی نسبت به این موضوع، «شاه سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان طی یک حکمی، از این تصمیم عقب‌نشینی کرد.

بنابر اعلام یکی از اعضای کمیته حج و عمره عربستان، علاوه بر لغو هزینه تحمیل شده جدید برای صدور ویزای حج و عمره، دو ویزای رایگان نیز به هر یک از شرکت‌های فعال در زمینه اعزام حجاج اعطا می‌شود.

پیش از این مسلمانان چندین کشور چون مصر، مراکش، ترکیه، اردن و آفریقای جنوبی به سبب تحمیل هزینه اضافی صدور ویزا، خواستار تحریم حج و عمره شده‌ بودند.

طبق مصوبه جدید کمیته حج عربستان، از سال آینده زائرانی که در طول سال دو بار برای انجام حج عمره به عربستان سفر کند، می‌بایست ۲ هزار ریال سعودی بابت صدور ویزا پرداخت کنند.

در همین رابطه، رئیس اتحادیه آژانس‌های مسافرتی پاکستان در نشست خبری در پیشاور گفت:

پیش از این هزینه صدور ویزای حج و عمره ۶۵۰ ریال (عربستان) بود، اما این رقم به یک‌باره به ۲۶۵۰ ریال افزایش یافت که این امر موجب می‌شوند سالانه میلیون‌ها نفر از محرومین نتوانند به زیارت خانه خدا بروند و جلوگیری از رفتن مسلمانان به اماکن مقدس بر خلاف مکتب اسلام است.

منبع ایسنا

دیدگاه