راه چوبی کجاست؟

علیرضا کیخا
پنجشنبه، ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۰
راه چوبی کجاست؟

راه چوبی کجاست؟ راه چوبی یکی از جاذبه‌های گردشگری تپه‌های عباس‌آباد است که شاید کمتر به‌عنوان یک جاذبه گردشگری در میان مردم شناخته شده باشد. امروز با راه چوبی و راه‌های دسترسی به آن آشنا می‌شویم. با کجارو همراه باشید.

معرفی

راه چوبی نام یک مسیر عبور عابر پیاده از میان تپه‌های جنگلی پارک طالقانی است که قسمت مرکزی پارک را به پل طبیعت و جاذبه‌های دیدنی دیگر این پارک متصل می‌کند. این راه کاملا با برنامه و به‌صورت دقیق در بین راه‌های خاکی و درختان این پارک ساخته شده است. برای رسیدن به راه چوبی باید از راه‌هایی که پله‌های چوبی دارند و در دو طرف آن‌ها درخت‌کاری شده است به قسمت‌های بالایی پارک برسید. راه چوبی سوژه خوبی برای عکاسی است و همه روزه کسانی که با پارک طالقانی می‌روند، از آن گذشته و در آن عکس‌های یادگاری می‌گیرند.

راه چوبی - پارک طالقانی

راه چوبی - پارک طالقانی

راه چوبی - پارک طالقانی

راه چوبی - پارک طالقانی

راه چوبی - پارک طالقانی

آدرس

راه چوبی در پارک طالقانی، در کنار بزرگرا‌ه‌های حقانی، همت و مدرس واقع شده است.

موقعیت پارک طالقانی روی نقشه

راه چوبی - پارک طالقانی

دسترسی

بهترین راه برای رسیدن به پارک طالقانی و راه چوبی، استفاده از مترو است. کافی است در خط یک مترو تهران، در ایستگاه مترو شهید حقانی از قطار پیاده شوید و با پنج دقیقه پیاده‌روی به پارک طالقانی برسید. البته ایستگاه مترو شهید همت هم در قسمت جنوبی این پارک قرار دارد، اما برای رسیدن به مرکز پارک و جاذبه‌های آن مانند پل طبیعت راه طولانی‌تری را باید پیاده‌روی کنید. همچنین اگر قصد سفر با خودرو شخصی به این پارک را دارید، می‌توانید از یکی از بزرگراه‌های همت، مدرس و حقانی برای رسیدن به پارک طالقانی استفاده کنید. در خروجی این پارک در بزرگراه حقانی و در مجاورت پارک، یک پارکینگ بزرگ خودرو قرار دارد که برای پارک خودرو خود می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر قصد استفاده از اتوبوس را دارید می‌توانید در این لیست، از اتوبوس‌هایی که در اطراف مترو حقانی و پارک طالقانی تردد می‌کنند باخبر شوید و از آن‌ها استفاده کنید.

آیا شما هم در پارک طالقانی و راه چوبی حضور داشته‌اید؟ تجربیات خود را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

    منبع کجارو
    برچسب‌ها پارک طبیعت کجاست

    دیدگاه