ساحل طلوع آفتاب در جزیره کولایپ، تجربه طلوعی متفاوت

نیلوفر دوشیری
دوشنبه، ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
ساحل طلوع آفتاب در جزیره کولایپ، تجربه طلوعی متفاوت

تایلند که با مکان‌های دیدنی، تفریحی و مراکز خرید خود این روز‌ها گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند، مکانی بسیار مناسب برای سفری نه چندان پر‌هزینه است. برای سفر به این کشور برنامه‌ی سفر و اطلاعات کافی از مکان‌های دیدنی و مختلف آن بسیار مهم است. ساحل طلوع آفتابی یکی از جا‌هایی است که حتما باید از آن دیدن کنید و لذت دیدن طلوع زیبای آفتاب را تجربه کنید. برای آشنایی بیشتر با این ساحل، با کجارو همراه شوید.

ساحل طلوع آفتاب، یا به زبان محلی ساحل هات چائو لی (‌Hat chao ley) ساحلی با مساحت نزدیک به دو کیلومتر است که در غرب جزیره‌ی کولایپ قرار دارد. این ساحل با شن‌های سفید و زیبای خود بسیار دیدنی است و همان‌طور که از نامش پیدا است، یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد آن طلوع آفتاب است که به طور زیبایی از این ساحل دیده می‌شود. می‌توان گفت که بهترین مکان برای دیدن طلوع آفتاب در تایلند، همین ساحل طلوع آفتاب است. 

آب دریا در این ساحل بسیار شفاف و تمیز است و در آن انواع جانوران دریایی زندگی می‌کنند. همچنین محل مناسبی برای شنا و دیگر ورزش‌های آبی است. طرفداران ورزش اسنورکل (شنا زیر آب با استفاده از لوله‌ای در دهان) این ساحل را بهشتی برای خود می‌دانند. با شنا در زیر آب می‌توانید با انواع جانوران و موجودات آبی رو‌به‌رو شوید.

ساحل طلوع آفتاب

ساحل طلوع آفتاب در مقایسه با دیگر سواحل خصوصا سواحل پاتایا کم‌تر توریستی محسوب می‌شود اما گردشگران زیادی پس از اولین سفر به آن، تقریبا عاشق آرامش و زیبایی آن شده‌اند. در این ساحل مکان‌های اقامتی مختلف در قیمت‌های متفاوت وجود دارد و اگر قصد اقامت چند روزه را دارید، می‌توانید به راحتی از میان خانه‌های ییلاقی، هتل‌های لوکس و مسافرخانه‌ها مکان مناسبی برای خود انتخاب کنید.

ساحل طلوع آفتاب

ساحل طلوع آفتاب نزدیک‌ترین مکان به روستای کوچک چائو لی در جزیره‌ی کولایپ است. حتما برای دیدن طلوع حیرت‌انگیز و زیبای آفتاب صبح زود بیدار شوید و این تجربه‌ی منحصر به فرد را از دست ندهید. این شاید بهترین راه برای شروع یک روز عالی باشد. 

همانند دیگر جا‌های تایلند، ساحل طلوع آفتاب نیز بین ماه‌های می تا اکتبر گردشگران کم‌تری به خود می‌بیند. اما در ماه‌های اوج سفر (نوامبر تا آوریل) گردشگران زیادی به این ساحل زیبا سفر می‌کنند. آب‌وهوا نیز بسیار دلپذیر است و در ماه‌هایی که گردشگر کم است از طوفان‌های سهمگین در امان است و در ماه‌های پر‌گردشگر نسیمی خنک و ملایم می‌وزد. 

آدرس

تایلند، جزیره‌ی کولایپ، غرب جزیره‌ی کولایپ

مسیر دسترسی

اگر قصد سفر با تور را دارید، از قبل مطلع شوید که حتما از این ساحل دیدن می‌کنند. در صورت سفر بدون تور نیز می‌توانید به جزیره‌ی کولایپ رفته از آنجا به راحتی خود را به این ساحل برسانید.

ساحل طلوع آفتاب

منبع kohlipe
برچسب‌ها ساحل توریسم

دیدگاه