تولید هتل شناور خورشیدی به منظور توسعه صنعت گردشگری

تیم  کجارو
دوشنبه، ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵
تولید هتل شناور خورشیدی به منظور توسعه صنعت گردشگری

محققان در کشور با بهره‌گیری از انرژی‌های پاک (انرژی خورشیدی) موفق به طراحی و تولید شناور خورشیدی به منظور توسعه صنعت گردشگری شدند.

امروزه که سوخت‌های فسیلی به عنوان یکی از عوامل آلایندگی و افزایش گرمای زمین معرفی شده‌اند، جایگزینی انرژی‌های پاک از جمله انرژی خورشیدی با آنها می‌تواند ضمن کمک به محیط زیست و ذخیره منابع زیرزمینی، در کاهش هزینه‌های مصرف‌کنندگان نیز تاثیر بسزایی داشته باشد. از این رو با تلاش فناوران در صنعت دریایی شناورهای مسافری با بهره‌گیری از انرژی‌های پاک طراحی و ساخته شد.

شناور خورشیدی

«حسن ضیایی»، مدیر عامل شرکت طراح این شناور با اشاره به بحران انرژی در سال‌های اخیر گفت:

کاهش منابع انرژی فسیلی دولت‌ها را بر آن داشته که تغییر نگرش جدی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر را در دستور کار خود داشته باشند. در این میان جایگزینی انرژی‌های تجدیدپذیری همچون خورشیدی به جای انرژی‌های فسیلی به منظور صرفه‌جویی در مصرف سوخت، کاهش انتشار گازهای آلاینده و در یک جمله مقابله با بحران انرژی در اولویت تصمیم‌سازان قرار گرفته است.

وی بیان کرد که شناور خورشیدی با ظرفیت ۱۴ تا ۱۸ نفر با بهره‌گیری از انرژی خورشیدی آماده ارائه به صنعت گردشگری کشور است که در نوع خود کمک قابل ملاحظه‌ای به رونق صنعت گردشگری و حفظ منابع آب و جلوگیری از آلودگی آب‌ها و دریاچه‌ها خواهد کرد.

ضیایی با اشاره به حمایت‌های صورت پذیرفته از سوی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی گفت:

این محصول نیز در لیست محصولات دانش‌بنیان این شرکت قرار گرفته و از حمایت‌های مربوطه برخوردار است.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان بیان کرد که تلاش بر این بوده است در راستای بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های ساختار فعالیت‌های دریایی بویژه بخش گردشگری دریایی در سالیان گذشته به عنوان یکی از فعال‌ترین شرکت‌های تحقیقاتی/ تولیدی صنعت دریایی کشور مطالعات و برنامه‌ریزی داشته باشیم.

منبع ایسنا

دیدگاه