هواپیمای مسافربری خطوط هوایی لیبی ربوده شد

تیم  کجارو
جمعه، ۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۳
هواپیمای مسافربری خطوط هوایی لیبی ربوده شد

نخست‌وزیر مالت از ربوده شدن یک هواپیمای خطوط هوایی لیبی و فرود آن در کشورش خبر داد. بر اساس آخرین گزارش‌ها این هواپیماربایی با تسلیم شدن هواپیماربایان به پایان رسید.

نخست‌وزیر مالت در توییتر خود نوشت که به وی ابلاغ شده یک هواپیمای خطوط هوایی لیبی (افریقیه ایرویز) که از سبها به سمت طرابلس در حال پرواز بود، ربوده شده و در مالت فرود آمده است. بر اساس آخرین گزارش‌ها، این هواپیماربایی ساعاتی پس از آغاز آن و با تسلیم شدن هواپیماربایان به پایان رسید.

به گفته نخست‌وزیر مالت، دو هواپیماربا تهدید کرده‌ بودند که این هواپیمای ایرباس ای-۳۲۰ را منفجر خواهند کرد. ۱۱۸ مسافر در این هواپیما بودند.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن بود که هواپیماربایان گروهی از مسافران هواپیما را آزاد کرده‌اند. پس از آن، هواپیماربایان به تدریج علاوه بر کادر پرواز، همه مسافران را آزاد کردند.

هواپیماربایان خود را از اعضای گروهی موسوم به «الفاتح الجدید» معرفی کردند. بر اساس گزارش اسکای نیوز عربی، هواپیماربایان احتمالاً از طرفداران معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی هستند. منابع خبری همچنین احتمال می‌دهند که دست‌کم یک عضو پارلمان لیبی جزو مسافران این هواپیما بوده است.

تلویزیون مالت اعلام کرد که هواپیماربایان تعدادی نارنجک در اختیار داشته و تهدید کرده بودند که آن‌ها را منفجر می‌کنند.

سخنگوی دولت موقت لیبی اعلام کرد که هواپیماربایان خواستار ایجاد مسیری امن برای خروج شبه‌نظامیان باقی‌مانده در منطقه قنفوذه در شهر بنغازی شده بودند.

در پی وقوع این هواپیماربایی، نیروهای امنیتی و تیم نیروهای ویژه مالت در نزدیکی محل فرود هواپیما مستقر شدند.

منبع ایسنا
برچسب‌ها هواپیما

دیدگاه