ساخته شدن بزرگترین پیست اسکی کشور در منطقه زرکوه

تیم  کجارو
سه شنبه، ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵
ساخته شدن بزرگترین پیست اسکی کشور در منطقه زرکوه

بزرگترین مجموعه اسکی و تله‌کابین کشور در سال آینده در منطقه زرکوه چهارمحال و بختیاری احداث می‌شود.

با شروع فصل سرما و آغاز بارش‌ برف در استان‌های کوهستانی کشور، گردشگری زمستانی در این استان‌ها به‌دلیل بازگشایی پیست‌های اسکی زمستانی رونق بیشتری پیدا می‌کند. استان چهارمحال و بختیاری یکی از آن استان‌هایی است که کوه‌های و برف‌های زیادی دارد.

پیست اسکی

«حیدر صادقی» معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری، گفت که علاوه بر جاذبه‌های اکوتوریسمی استان چهارمحال و بختیاری مانند منابع آبی متعدد، سرچشمه‌های زاینده‌رود و کارون از کوه‌های استان، یخچال‌های طبیعی، غار یخی چما، این استان در منطقه کوهرنگ دارای یکی از قدیمی‌ترین پیست‌های اسکی کشور، به نام چلگرد است که به‌عنوان دومین پیست اسکی کشور افتتاح شده بود.

او در ادامه با اشاره به‌ به‌روز نبودن این پیست اسکی اظهار کرد که پیست اسکی چلگرد از قدیمی‌ترین پیست‌های فعال ایران است و به‌دلیل نزدیک بودن به شهرستان چلگرد، از امکانات رفاهی برخوردار است و به نسبت خودش استقبال خوبی از آن صورت می‌گیرد. البته این پیست از آنجا که در اختیار نهادهای دولتی بوده، سرمایه‌گذاری درستی به جهت به‌روز شدن آن انجام نشده است.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه «پیست جدیدی در منطقه زردکوه ساخته خواهد شد»، بیان کرد:

در برنامه داریم بزرگترین مجموعه پیست اسکی و تله‌کابین کشور را در منطقه زردکوه احداث کنیم که اکنون در مرحله نهایی تصویت طرح آن هستیم. زمانی که طرح آن تایید شود، از ابتدای سال وارد فاز عملیاتی احداث آن خواهیم شد و در نهایت در طی دو سال آینده فاز اول آن را به بهره‌برداری می‌رسانیم.

او با بیان اینکه این روزها برخی تجهیزات مکانیکی و تله‌سیژ طرح وارد شده و در منطقه قرار دارد ادامه داد که پس از تایید شدن ارزیابی‌های زیست‌محیطی مجموعه، فاز عملی آن را آغاز می‌کنیم.

صادقی همچنین با اشاره به وضعیت آب و هوایی این روزهای استان گفت:

در همین بازه زمانی سال گذشته، بارش برف بیشتری داشتیم، بصورتی که در برخی نواحی ارتفاع برف به ۵۰ سانتی‌متر هم می‌رسید. ولی امسال برفی که بخواهد باعث بازگشایی پیست‌های اسکی شود، هنوز نباریده است و با این شرایط آب و هوایی احتمالا تا پایان دی‌ماه، بتوانیم شاهد بازگشایی پیست اسکی چلگردِ کوهرنگ باشیم.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا

    دیدگاه