ترافیک سنگین عصرگاهی در معابر پایتخت پیش بینی می‌شود

تیم  کجارو
پنجشنبه، ۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۰
ترافیک سنگین عصرگاهی در معابر پایتخت پیش بینی می‌شود

ترافیک سنگین عصرگاهی در معابر و شبکه بزرگراهی پایتخت پیش‌بینی می‌شود و از شهروندان خواسته می‌شود که از انجام سفرهای غیرضروری خودداری کرده و زمان تردد خود را در پایتخت مدیریت کنند.

«سردار محمدرضا مهماندار» رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره وضعیت ترافیکی پایتخت و تمهیدات پلیس راهور در سرمای هوا گفت:

درحال حاضر مشکل ترافیکی خاصی در معابر وجود ندارد اما پیش‌بینی می‌شود که با توجه به اینکه در شرایط عادی نیز ترافیک عصرگاهی پایتخت در روزهای پنجشنبه سنگین یا نیمه سنگین است در روز جاری نیز این وضعیت با توجه به سرمای هوا تشدید شود.

وی با اشاره به اینکه به طور معمول هنگام سرمای هوا تمایل به استفاده از وسیله نقلیه شخصی افزایش پیدا کرده و با توجه به یخ‌زدگی معابر سرعت خودروها نیز کاهش می‌یابد گفت که از این رو پیش‌بینی می‌شود عصر امروز با ترافیک سنگین در اکثر معابر پایتخت روبرو شویم و به همین دلیل درخواست ما از شهروندان این است که ضمن مدیریت زمان سفر خود در پایتخت از انجام سفرهای غیر ضروری در پایتخت خودداری کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت:

مطابق آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی تمامی رانندگان باید هنگام رانندگی در فصل سرما تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند و به ویژه آن دسته از رانندگان که قصد تردد در معابر شمالی پایتخت همچون معابر مناطق یک، سه، چهار ، ۲۲ و شمال مناطق دو و پنج را دارند حتما باید زنجیر چرخ یا لاستیک یخ‌شکن به همراه داشته باشند.

مهماندار از رانندگان خواست که در هنگام بارش برف فاصله طولی مناسب را رعایت کرده و در حین رانندگی به عابران پیاده نیز توجه کافی را داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به جاده‌های کوهستانی شمال پایتخت بیان کرد که با توجه به بارش برف در جاده‌های فشم، لشکرک، امامزاده داوود و... اقدامات و هماهنگی‌های لازم با سازمان راهداری انجام شده و نمک‌پاشی و شن‌پاشی در آن در حال انجام است اما توصیه می‌کنیم که رانندگان از سفرهای غیرضروری در این معابر جدا خودداری کنند.

منبع ایسنا

دیدگاه