در بازار آخر هفته پوکت خریدی شگفت انگیز را تجربه کنید

نیلوفر دوشیری
دوشنبه، ۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
در بازار آخر هفته پوکت خریدی شگفت انگیز را تجربه کنید

پوکت یکی از شهر‌هایی است که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند و علاوه‌ بر این، اگر از کسانی‌که به تایلند سفر کرده‌اند درباره‌ی بهترین شهر‌های تایلند بپرسید، حتما از پوکت نیز نام می‌برند. در این شهر مکان‌های دیدنی و مختلف زیادی وجود دارد. بازار آخر هفته‌ی این شهر مناسب کسانی است که عاشق خرید با قیمت مناسب هستند. برای آشنایی بیشتر با این بازار، با کجارو همراه شوید.

بازار آخر هفته‌ی پوکت که میان مردم محلی به بازار ناکا معروف است، در امتداد جاده‌ی چائو فا وست و با فاصله‌ی کمی از شهر پوکت قرار دارد. این بازار که به فستیوال مرکزی نیز نزدیک است، پر از اجناس مختلف مثل انواع اجناس دست دوم، سوغات، وسایل دزدان دریایی و غذا‌های محلی خوشمزه است. 

حتی اگر قصد خرید ندارید، حتما از این بازار دیدن کنید چرا‌که ارزش وقت گذاشتن و گشتن را دارد. اگر بپرسید این‌جا چه چیز‌هایی تخفیف خورده‌اند، بدون شک با این پاسخ مواجه می‌شوید که چقدر زمان دارید؟ از آن‌جایی‌‌که تعداد اجناس بسیار زیاد است و برای خرید به زمان زیادی نیاز خواهید داشت. 

بازار آخر هفته پوکت

این بازار به دو قسمت سر پوشیده و سر باز تقسیم شده است. در قسمت سر پوشیده اجناس دست دوم زیادی از جمله انواع شلوار جین، تی‌شرت و دیگر چیز‌ها وجود دارند که اصلا به نظر نمی‌رسد قبلا استفاده شده‌اند. همچنین در این بازار اجناس زیادی مثل انواع تصاویر و کنده‌کاری‌هایی که توجه گردشگران را به خود جلب می‌کنند، بسیار به چشم می‌خورد. 

در قسمت جدید، همان‌طور که جلو می‌روید، غرفه‌هایی پر از اسباب‌ بازی‌ها، گوشی‌های موبایل، انواع اجناس الکترونیکی، سی‌دی و دی‌وی‌دی، کیف و کفش، انواع جواهرات و بدلیجات، ساعت، لباس و حتی وسایل آشپزخانه جلویتان سبز خواهد شد. 

سمت راست ورودی اصلی این بازار، قسمت مخصوص به غذا است. اگر گرسنه باشید می‌توانید انواع غذا‌های مختلف مثل ذرت‌های جوشیده شده در کره، سوسیس‌های سرخ شده و تند، مرغ سوخاری، انواع میوه‌ها و حتی حشره‌های سرخ شده را تهیه کنید. 

بازار آخر هفته پوکت

با این‌که بازار آخر هفته‌ی پوکت به بزرگی بازار چاتوچک بانکوک نیست، اما بزرگ و دیدنی است. همچنین کف این بازار سیمان شده است و کفشتان برخلاف بازار‌های دیگر گلی نخواهد شد. بهترین زمان برای رفتن به این بازار از ساعت چهار تا نه شب است. چرا‌که در این زمان آفتاب سوزان نیست. همچنین برای دوری از شلوغی و همچنین پیدا کردن جای پارک بهتر است تا ساعت چهار خود را به این بازار برسانید. زیرا پس از گذشت نیم ساعت، دیگر جایی برای پارک وجود نخواهد داشت و به دردسر خواهید افتاد. این بازار در روز‌های شنبه و یک‌شنبه از ساعت چهار تا نه و نیم شب باز است. 

آدرس

تایلند، پوکت، امتداد جاده‌ی چائو فا وست

مسیر دسترسی

این بازار در امتداد جاده‌ی چائو فا وست قرار دارد. همچنین می‌توان گفت که یک کیلومتر تا فستیوال پوکت و رو‌به‌روی وات ناکا، معبد بودایی‌ها، قرار دارد. از اولین چراغ راهنمایی و رانندگی، به سمت چپ بروید.

بازار آخر هفته پوکت

منبع phuket
برچسب‌ها خرید بازار

دیدگاه