پارک بنجاکیتی بانکوک، طبیعتی بکر در قلب شهر

مینا رهبری
چهار شنبه، ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
پارک بنجاکیتی بانکوک، طبیعتی بکر در قلب شهر

پارک بنجاکیتی یکی از پارک‌هایی است که در مرکز شهر بانکوک قرار گرفته است و به راحتی می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. این پارک به افتخار جشن تولد ۷۲ سالگی ملکه‌ی این کشور بنا شد و امروزه فعالیت‌های زیادی مانند دوچرخه‌سواری و قایق‌رانی در آن امکان‌پذیر است. برای اشنایی بیشتر با این پارک زیبا در قلب بانکوک، با کجارو همراه باشید.

اگر به دوچرخه‌سواری علاقه دارید، می‌توانید یک دوچرخه‌ کرایه کرده و با آن گشتی در پارک بزنید. حتی می‌توانی قایقی کرایه کنید و در دریاچه‌ی پارک به قایق‌سواری بپردازید که باب میل فرزندانتان هم هست. این پارک امکانات دیگری نیز همچون زمین بازی، مکانی برای اسکیت، عمارتی مرکزی با فواره‌ها و یک حیاط نیم‌دایره‌ی زیبا دارد که آن را به مکانی ایده‌آل برای برپایی پیک‌نیک و تماشای مردم تبدیل کرده است. 

پارک بنجاکیتی بانکوک

در مقایسه با پارک لومپینی (محبوب‌ترین پارک بانکوک)، همه چیز در این پارک آرام‌تر است؛ عصرها موسیقی و جمعیت زیادی از مردم وجود ندارد، اما علی‌رغم تمامی این‌ مسائل، به لطف دریاچه‌ای که در مرکز پارک بنجاکیتی وجود دارد، این پارک مکان بسیار مناسبی برای گشت‌وگذار و سیاحت است.  از تفریحاتی که در این پارک وجود دارد، بیشتر روی فعالیت‌های فضای باز تاکید شده است و به همین منظور مسیر مخصوص دوچرخه‌سواری هم در آن احداث کرده‌اند. شما می‌توانید برای قدم زدن در فضایی بسیار زیبا و سرسبز هم به این پارک بیایید. در نزدیکی این پارک یک مرکز خرید بزرگ نیز قرار دارد.

پارک بنجاکیتی بانکوک

مساحت این پارک حدود ۲۱ هکتار است. پارک بنجاکیتی در سال ۲۰۰۴ و به افتخار تولد ۷۲ سالگی ملکه «سیریکیت» افتتاح شد. بخشی از طرح دولت توسعه دادن به فضاهای سبز، به منظور بهبود و ارتقای «قابلیت زندگی و زیست‌پذیری» در شهر بانکوک بود و به همین علت دولت تلاش زیادی برای توسعه‌ی فضاهای سبز شهری انجام داد و افتتاح این پارک را نیز می‌توان در راستای این هدف دانست. 

پارک بنجاکیتی بانکوک

پارک بنجاکیتی در منطقه‌ی «Asok» واقع شده است که این منطقه را تقریبا مرکز بانکوک می‌نامند و می‌توانید با چند دقیقه پیاده‌روی به سمت جنوب در خیابان «Rachadpisek» از ایستگاه «Asok» یا به سمت شمال خیابان از ایستگاه «مرکز کنوانسیون ملکه سیرکیت» به این پارک برسید. شما می‌توانید همه روزه از ساعت ۶ صبح تا ۹ شب از این پارک بازدید کرده و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید.

پارک بنجاکیتی بانکوک

پارک بنجاکیتی بانکوک

پارک بنجاکیتی بانکوک

منبع bangkok
برچسب‌ها پارک

دیدگاه