هشدار درباره وقوع یخبندان در معابر و خیابان های تهران

تیم  کجارو
سه شنبه، ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰
هشدار درباره وقوع یخبندان در معابر و خیابان های تهران

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به پیش‌بینی وقوع یخبندان در معابر و خیابان‌های پایتخت از شهروندان خواست که فردا تا جایی که ممکن است از وسایل نقلیه شخصی استفاده نکنند.

«سردار محمدرضا مهماندار» رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی در خصوص احتمال بروز یخبندان در پایتخت و به خصوص مناطق شمالی آن گفت:

با توجه به پیش‌بینی هواشناسی در خصوص بارش برف در پایتخت و یخ‌زدگی معابر به ویژه در نقاط شمالی شهر از شهروندان می‌خواهیم که صبح فردا تا حد امکان از وسایل ناوگان حمل و نقل عمومی برای تردد در شهر استفاده کرده و با وسیله نقلیه شخصی از خانه خارج نشوند.

ر‌ئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگگفت که لازم است رانندگان تجهیزات رانندگی در شرایط زمستانی را همراه داشته باشند و با توجه به لغزندگی معابر استفاده از لاستیک‌های یخ‌شکن استفاده کنند.

مهماندار با تشکر از همراهی شهروندان با پلیس در ساعات پیک ترافیک گفت:

از آنجا که در روزهای بارندگی و یخ‌زدگی با توجه به پایین آمدن سطح اصطکاک احتمال تصادف بیشتر است، از شهروندان می‌خواهیم اگر مجبور به استفاده از وسیله نقلیه شخصی هستند با سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

وی با اشاره به احتمال پرحجم شدن ترافیک در ساعات آغازین روز نیز گفت که ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در این ایام برای روان‌سازی ترافیک و خدمت به شهروندان در آماده‌باش هستند.

منبع ایسنا

دیدگاه