امضای تفاهم نامه نهایی طرح گردشگری از کرانه تا کویر

تیم  کجارو
دوشنبه، ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۵
امضای تفاهم نامه نهایی طرح گردشگری از کرانه تا کویر

تفاهم نامه نهایی طرح گردشگری از کرانه تا کویر به زودی با حضور استانداران سمنان و مازندران منعقد و به امضا می‌رسد.

«احمد حسین‌زادگان» فرماندار ساری، در نشست هم‌اندیشی فرمانداران مازندران و سمنان با رویکرد رونق اقتصاد گردشگری که در سمنان برگزار شد، بیان کرد:

دو استان سمنان و مازندران دارای اشتراکات فراوانی در زمینه منابع طبیعی و فرهنگی است و باید برای معرفی این ظرفیت‌ها تلاش کرد.

وی با تاکید بر اینکه مازندران دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فراوان از جمله اماکن تاریخی و جنگل بکر بوده که برای گردشگران معرفی نشده است، گفت که باید این قابلیت‌ها در نشست‌هایی که برگزار می‌شود مورد توجه و به عنوان مقصد گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد.

فرماندار ساری با تاکید بر تقویت هم‌افزایی استان سمنان و مازندران در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری، گفت:

باید طرح اقتصادی سمنان و مازندران با پیوست گردشگری ایجاد شود.

این مسئول با بیان اینکه محصولات کشاورزی دو استان مازندران و سمنان، می‌تواند در استان دیگر، بازار هدف داشته باشد، تصریح کرد که به جای اینکه محصولات دو استان ابتدا به تهران ارسال شده و سپس با واسطه به استان سمنان یا مازندران حمل شود می‌توانیم به صورت مستقیم، رابطه تجاری داشته باشیم.

فرماندار سمنان در ادامه این نشست اظهار کرد:

قابلیت‌های گردشگری مشترک دو استان مازندران و سمنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و سعی شده تا این ظرفیت‌ها به عنوان مقصد گردشگری بین‌المللی مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی دو استان در این زمینه و در بخش های مختلف اقتصادی و کشاورزی با اولویت گردشگری به دنبال راهکارهایی برای رشد و توسعه و رونق این منطقه از جهت اقتصادی و گردشگری هستند که امیدواریم قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته شود، افزود که در این نشست تفاهم‌نامه مشترک دو استان نهایی شد و در آینده‌ای نزدیک با حضور استانداران سمنان و مازندران به امضا می‌رسد.

دانایی ادامه داد که کریدور استان سمنان و مازندران موقعیت بسیار خوبی است تا سمن‌های مختلف و دفاتر خدمات گردشگری در سطوح منطقه‌ای و ملی به ما کمک کنند تا گردشگران بین‌المللی را جذب و مسیر و اقامت آنها را در این کریدور تعریف کنیم. امیدواریم این نشست و دیگر نشست‌ها به ارتقای سطح اقتصادی و برنامه‌های گردشگری دو استان منجر شود و در نهایت بتوانیم با نگاه بر گردشگران بین‌المللی برای رونق اقتصادی تلاش کنیم.

«علی ماه‌فروزی» طراح پروژه کویر تا کرانه نیز در سخنانی اظهار کرد که جامعه محلی با بافتی اصیل که غنا، لطافت و منش فرهنگی دارد و مردم آن به لحاظ گرایش‌ها و اعتقادات و آداب و رسوم ظرفیتی بین‌المللی را فراهم کرده‌اند که باید حفظ و حراست شود. طرح «کرانه تا کویر» مقصد دوم بین‌المللی کشور خواهد شد.

ماه‌فروزی افزود که تمام کویرها، پس‌کرانه و کرانه‌های ایران می‌تواند موضوع این پروژه باشد. اکنون ۹۰ درصد گردشگران خارجی به غیر از آنهایی که برای زیارت به ایران می‌آیند، گردشگران فرهنگی و علاقه‌مند به بازدید از آثار تاریخی هستند.

منبع ایسنا
برچسب‌ها توریسم

دیدگاه