مرکز خرید ام بی کی بانکوک؛ خریدی فوق العاده

نیلوفر دوشیری
پنجشنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
مرکز خرید ام بی کی بانکوک؛ خریدی فوق العاده

این روز‌ها تایلند به یکی از مراکز محبوب گردشگری میان گردشگران و خصوصا گردشگران ایرانی تبدیل شده است. بانکوک، پایتخت این کشور نیز یکی از شهر‌هایی است که گردشگران حتما از آن دیدن می‌کنند. از مکان‌های مختلف و دیدنی این شهر که بگذریم، خرید کردن بخش مهم و البته لذت بخش این سفر است. مرکز خرید ام بی کی یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین مراکز خرید در بانکوک و بسیار مورد توجه گردشگران است. برای آشنایی بیشتر با آن، با کجارو همراه شوید. 

مرکز خرید ام بی کی که در شهر بانکوک در تایلند واقع شده است، مجتمع بزرگ و هشت طبقه‌ای است که شامل ۲۰۰۰ مغازه، رستوران و مغازه‌هایی با تخفیف بسیار است. طبق آمار منتشر شده توسط مدیران این مجتمع تجاری، روزانه بیش از ۱۰۰,۰۰۰ نفر از این مرکز خرید بازدید می‌کنند که نیمی از آن‌ها مردم تایلند و بقیه گردشگران خارجی هستند. 

مرکز خرید ام بی کی در بانکوک

با این‌که اکثر فروشندگان ام بی کی تایلندی هستند، این مرکز تجاری بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. در همه‌ی مغازه‌ها اجناس اصل به فروش می‌رسند. این مجتمع تجاری تنها با یک آسانسور به مراکز خرید سیام پارگون و سیام دیسکاوری که هر دو مغازه‌های بسیاری در زمینه‌ی فروش اجناس اصل دارند، متصل می‌شود. 

تاریخچه

مرکز خرید ام بی کی در بانکوک

در سال ۱۹۸۵ این مرکز خرید افتتاح شد و در آن زمان بزرگ‌ترین مرکز خرید آسیا به شمار می‌رفت. این مجتمع تجاری در زمینی در نزدیکی دانشگاه چولالونگ کورن (Chulalongkorn) واقع شده است و در واقع این زمین را اجاره کرده است. در سال ۲۰۰۲ نیز اجاره نامه را تجدید کرده است. نام ام بی کی از نام پدر و مادر سازنده‌ی این مجتمع گرفته شده است. مجسمه‌هایی از پدر و مادر او جلوی این مجتمع تجاری قرار دارند. 

بخش‌های مختلف مرکز خرید ام بی کی

مرکز خرید ام بی کی در بانکوک

 • فروشگاه‌های بزرگ توکیو در قسمت شمالی این مرکز قرار دارد.
 • طبقات اول تا سوم ارائه دهنده‌ی پوشاک، کالا‌های چرم، لوازم آرایش و زیبایی، اسباب بازی، طلا و جواهرات است.
 • طبقه‌ی چهارم، مختص محصولات الکترونیکی، گوشی‌های موبایل، سی دی و ام پی تری است. 
 • طبقه‌ی پنجم، طبقه‌ی مخصوص رستوران‌ها، غذا‌های بین‌المللی، لوازم منزل، عکاسی و لوازم کامپیوتری است. 
 • طبقه‌ی ششم فود کورت‌ها و مغازه‌های فروش سوغات قرار دارند.
 • طبقه‌ی هفتم، طبقه‌ی سرگرمی است و در آن سینما، سالن‌های بولینگ و کارائوکه قرار دارند.
 • طبقه‌ی هشتم نیز دارای سینمایی جداگانه است.

آدرس

این مرکز خرید در منطقه‌ی پتوم وان (Pathum Wan) در جنوب غرب جاده‌ی راما وان (Rama 1) شهر بانکوک در کشور تایلند قرار دارد. همچنین این مرکز خرید در نزدیکی میدان سیام واقع شده است.

مسیر دسترسی

اگر به تنهایی و بدون تور قصد سفر به تایلند و بازدید از این مرکز خرید را دارید، می‌توانید از قطار هوایی در بانکوک (BTS) استفاده کنید و در ایستگاه استادیوم ملی (National Stadium) از قطار پیاده شوید. همچنین از ایستگاه سیام نیز می‌توانید پیاده تا این مرکز خرید بروید.

مرکز خرید ام بی کی در بانکوک

مطالب مرتبط:

  منبع wikipedia
  برچسب‌ها مرکز خرید

  دیدگاه