هزینه ۶۸ میلیارد دلاری چینی ها برای تعطیلات یک هفته ای

تیم  کجارو
شنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰
هزینه ۶۸ میلیارد دلاری چینی ها برای تعطیلات یک هفته ای

آمارها نشان می‌دهد که تا پایان تعطیلات یک هفته‌ای روز ملی در چین، مردم این کشور ۶۸ میلیارد دلار هزینه گردشگری خود کرده‌اند که در نوع خود بی‌سابقه است.

در چین همه ساله سه هفته تعطیلات طلایی در نظر گرفته می‌شود که علاوه بر تعطیلات روز جهانی زحمت‌کشان و تعطیلات موسوم به عید بهار، تعطیلات مربوط به «روز ملی» نیز یکی از آنان است.

تعطیلات روز ملی چین که از هفته پیش در این کشور شروع شده بود، دیروز به پایان رسید.

مسئولان این کشور می‌گویند که خرج کردن ۶۸ میلیارد دلار تنها برای یک هفته از سوی گردشگران در داخل چین خود یک رکورد محسوب می‌شود.

با بالا رفتن استانداردهای زندگی و افزایش درآمد مردم چین و بهبود شرایط اقتصادی، چینی‌های بیشتری در مناسبت‌های مختلف به گردش و سفر می‌روند.

به غیر از گردشگری در داخل چین، توریست‌های چینی بیشترین شمار گردشگران در مناطق مختلف جهان بخصوص در کشورهای شرق، شمال شرق آسیا و خاور دور از جمله در کره جنوبی و ژاپن را شامل می‌شوند.

کره جنوبی، تایلند، ژاپن، اندونزی، آمریکا، سنگاپور، ویتنام، مالزی، مالدیو و روسیه از جمله کشورهایی بوده‌اند که توریست‌های چینی به آنها سفر کرده‌اند.

آمار تارنمای سازمان ملی گردشگری چین نشان می‌دهد که بیش از ۵۶۰ میلیون چینی در این یک هفته در داخل کشور سفر کرده‌اند این در حالیست که تلویزیون دولتی چین تعداد افرادی را که در این ایام به خارج از کشور سفر کرده‌اند، بالغ بر ۶ میلیون نفر اعلام کرده است.

بر اساس همین آمارها، فقط در روز پنجشنبه یعنی یک روز مانده به آخر تعطیلات یک هفتهای یک میلیون و ۱۶۰ هزار سفر با قطار در چین انجام شده است.

منبع ایرنا

دیدگاه