آلمانی ها برای فاینانس های بالای ۵۰ میلیون یورو در بناهای تاریخی اعلام آمادگی کرده اند

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰
آلمانی ها برای فاینانس های بالای ۵۰ میلیون یورو در بناهای تاریخی اعلام آمادگی کرده اند

مقامات و نمایندگان شرکت استیکون آلمان در دیدار با محمدرضا پوینده، مدیر عامل صندوق احیا برای فاینانس ۵۰ میلیون یورویی در حوزه احیای بناهای تاریخی و جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی اعلام آمادگی کردند.

در حاشیه همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی، نماینده شرکت استیکون آلمان گفت:

ما حاضریم در حوزه فاینانس با صندوق احیا به همکاری مشترک بپردازیم و کمترین مبلغی که می‌توانیم برای شما در این خصوص فاینانس کنیم ۵۰ میلیون یورو خواهد بود.

وی افزود که ما همچنین می‌توانیم در مباحث مالی با مبالغ اعلام شده به صندوق احیا کمک کنیم، چرا که قبلا هم فاینانس‌هایی برای ساخت هتل و بیمارستان را تجربه کرده‌ایم.

این سرمایه‌گذار خارجی ادامه داد که شرکت استیکون در بحث فاینانس و سرمایه‌گذاری جزو سه شرکت بزرگ دنیا است که هم‌اکنون در ایران فعالیت می‌کند.

نماینده شرکت استیکون تاکید کرد که پیشنهاد ما می‌توانیم بسته‌های سرمایه‌گذاری صندوق احیا را به عنوان یکی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سایت خود رونمایی کنیم و در صورت ابراز تمایل شرکت‌های خارجی درخواست‌های آنها را اعتبارسنجی کرده و آنها را به شما ارتباط دهیم.

در ادامه این دیدار مقرر شد که در آینده با استمرار گفت‌وگوها تفاهم‌نامه‌ای بر اساس لیست پروژه‌های قابل واگذاری به سرمایه‌گذاران خارجی تهیه شود تا بدین ترتیب شرکت استیکون بتواند سرمایه‌گذاران خارجی را برای سرمایه‌گذاری در بناهای تاریخی کشورمان شناسایی و جذب کند.

دیدگاه