صدور روادید اوکراین برای ایرانیان تسهیل می‌شود

تیم  کجارو
شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
صدور روادید اوکراین برای ایرانیان تسهیل می‌شود

کشور اکراین اجرای طرح تسهیل صدور روادید برای ایرانیان را در دستور کار دارد.

در مذاکرات «ابراهیم رحیم‌پور» معاون آسیا و اقیانوسیه و مشترک‌المنافع وزارت امور خارجه ایران و «پاول کلیمکین» وزیر خارجه اوکراین، وزیر خارجه اوکراین بر ضرورت توسعه هرچه بیشتر ارتباطات مردمی دو کشور تاکید و اعلام کرد که دولت این کشور در پی تسهیل مقررات اعطای روادید برای برخی کشورها از جمله ایران است.

کلیمکین همچنین برگزاری نشست آتی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را حائز اهمیت خواند و بر ضرورت توسعه روابط در حوزه‌های مختلف به ویژه کشاورزی، صنعت و انرژی تاکید کرد.

وی با تاکید بر اهمیت روابط بین اوکراین و جمهوری اسلامی ایران گفت که تهران شریکی مطمئن، یک قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی است و رفع تحریم‌ها عامل دیگری در توسعه هر چه بیشتر روابط است.

رحیم‌پور معاون وزیر امور خارجه ایران نیز در این دیدار با اشاره به روابط حسنه دو کشور در ۲۵ سال گذشته، سطح کنونی مبادلات تجاری را بسیار اندک اعلام و بیان کرد که برای نیل به هدف مبادلات بازرگانی بالاتر لازم است، ظرفیت‌های جدیدی ایجاد شود.

وی بر ضرورت تدوین و امضای اسناد پایه برای رونق تجارت، رفع موانع بانکی، تسهیل صدور روادید، توسعه حمل و نقل بین دو کشور و تقویت هر چه بیشتر فعالیت‌های بخش خصوصی را تاکید کرد.

در دیدار رحیم‌پور و کلیمکین همچنین تحولات منطقه مورد تبادل نظر قرار گرفت و معاون وزارت امور خارجه ایران دیدگاه‌های جمهوری اسلامی را موارد مطرح شده ارائه کرد.

منبع ایرنا

دیدگاه