حرم امامزاده صالح (ع)، مهمترین مقصد گردشگری مذهبی شمال تهران

حرم امامزاده صالح (ع)، مهمترین مقصد گردشگری مذهبی شمال تهران

علیرضا کیخا
| چهار شنبه, ۵ آبان ۹۵ ساعت ۲۲:۳۰

حرم امامزاده صالح (ع) یکی از خاطره‌انگیزترین مراکز گردشگری مذهبی در تهران است که همه روزه تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی برای زیارت و همچنین دیدن محیط زیبا و البته معماری آن، به این محل مراجعه می‌کنند. با گزارش اختصاصی کجارو از این محل همراه باشید تا با هم گشتی در حرم امامزاده صالح (ع) بزنیم.

مقاله‌های مرتبط:

امروز در کجارو قصد داریم از نگاه یک گردشگر، گشتی در حرم امامزاده صالح (ع) بزنیم. حرم مطهر امامزاده صالح (ع) از زیارتگاه‌های مشهور و قدیمی شهر تهران است که طبق آمارها، روزانه ۳۰ هزار نفر برای زیارت به این آستان مقدس مشرف می‌شوند. امامزاده صالح (ع) یکی ازفرزندان امام موسی کاظم (ع) و از برادران امام رضا (ع) هستند. طبق کتیبه‌های قدیمی موجود در این محل، بنای اولیه این زیارتگاه در سال ۷۰۰ هجری قمری بنا شد. کم‌کم در کنار حرم امامزاده صالح (ع)‌ بناهای دیگری ساخته شد که این روند، تا به امروز که بازار تجریش و مجتمع‌های تجاری در این مکان ساخته شده است، ادامه دارد. کجارو در این گزارش اختصاصی سری به حرم امامزاده صالح (ع) زده است تا با حال و هوای آن در این روزها بیشتر آشنا شویم. با تصاویر کجارو همراه باشید.

امامزاده صالح (ع)

برای رسیدن به امامزاده صالح (ع) بهترین راه استفاده از وسایل نقلیه عمومی است. اتوبوس‌های بی‌آرتی خط میدان راه‌آهن - تجریش روبروی امامزاده صالح (ع) ایستگاه دارند.

امامزاده صالح (ع)

همچنین آخرین ایستگاه خط یک مترو تهران، ایستگاه تجریش است. خروج از این ایستگاه حدود پنج دقیقه وقت شما را می‌گیرد زیرا این ایستگاه عمیق‌ترین ایستگاه مترو در تهران (شش طبقه در زیر زمین) هم هست.

امامزاده صالح (ع)

گلدسته‌های حرم از همه خیابان‌های اطراف حرم به زیبایی دیده می‌شوند.

امامزاده صالح (ع)

پس از عبور از کنار بازار تجریش به این ورودی می‌رسید که ورودی اصلی حرم است.

امامزاده صالح (ع)

کاشی‌کاری زیبا و معماری زیبا همه جای حرم امامزاده صالح (ع) به چشم می‌خورد.

امامزاده صالح (ع)

محیط حرم بسیار تمیز و دلباز است که باعث می‌شود انرژی مثبتی از این مکان مذهبی بگیرید.

امامزاده صالح (ع)

اولین چیزی که پس از ورود به حرم توجه شما را به خود جلب می‌کند مقبره شهدا است. پنج شهید والامقام گمنام و شهید مجید شهریاری (از شهدای هسته‌ای) در این محل به خاک سپرده شده‌اند.

امامزاده صالح (ع)

در محوطه امامزاده صالح (ع)، مانند بسیاری از مکان‌های مذهبی تعداد زیادی کبوتر خواهید دید. 

امامزاده صالح (ع)

مردم برای این کبوترها دانه می‌ریزند و از دیدن آن‌ها لذت می‌برند.

امامزاده صالح (ع)

امامزاده صالح (ع)

ورودی حرم در مرکز صحن قرار دارد. در جلوی این ورودی یک حوض بزرگ قرار دارد و در اطراف آن شیرهای آب آشامیدنی زیادی وجود دارد.

امامزاده صالح (ع)

در داخل حرم امامزاده صالح (ع) عکاسی و فیلمبرداری ممنوع است، اما در خارج از این حرم مطهر و در جلوی ورودی و در صحن حرم می‌توانید عکس یادگاری بگیرید.

امامزاده صالح (ع)

گنبد این حرم طراحی متفاوت و زیبایی دارد که از دیدن آن لذت خواهید برد.

امامزاده صالح (ع)

اما برای وضو گرفتن و استفاده از سرویس بهداشتی باید از خروجی پشتی حرم از پله‌ها پایین بروید.

امامزاده صالح (ع)

پس از خروج از حرم به علامت‌های راهنما توجه کنید تا به سرویس بهداشتی برسید.

امامزاده صالح (ع)

سرویس‌های بهداشتی به تعداد زیاد و با رعایت کامل بهداشت برای زائرین ساخته شده‌اند. 

گشت و گذار در حرم امامزاده صالح (ع) برای بسیاری از شهروندان تهرانی بسیار خاطره‌انگیز است. برای کسانی هم که برای نخستین بار به این محل مراجعه می‌کنند، حرم امامزاده صالح (ع) یک مقصد گردشگری خواهد بود که دوست دارند دوباره و دوباره هم به آن سری بزنند و زیارت کنند و از بازارهای اطراف حرم هم خرید کنند. اگر شما هم قبلا در این حرم مطهر حضور داشته‌اید، نظرات و خاطرات خود را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

منبع کجارو
برچسب‌ها تهرانگردی

دیدگاه  

    تبلیغات