ساختمان پلاسکو؛ مکانی مناسب برای گردشگری و خرید لباس پاییزی

علیرضا کیخا
دوشنبه، ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۰
ساختمان پلاسکو؛ مکانی مناسب برای گردشگری و خرید لباس پاییزی

پاساژ پلاسکو یکی از قدیمی‌ترین مراکز خرید به جای مانده از تهران قدیم است که هنوز حال و هوا و زیبایی روزهای نخستین خود را حفظ کرده است. در این گزارش تصویری اختصاصی گشتی در این پاساژ زیبا می‌زنیم و با حال و هوای آن بیشتر آشنا می‌شویم. باکجارو همراه باشید.

ساختمان پلاسکو که از آن به عنوان اولین ساختمان بلند و مدرن ایران یاد می‌شود، یک مقصد جالب و دیدنی برای گردشگران است. کسانی که هم برای خرید و هم دیدن یک ساختمان به جای مانده از تهران قدیم به خیابان جمهوری تهران می‌روند، قطعا از گشت و گذار در این ساختمان و خرید کردن در آن لذت می‌برند.

ساختمان پلاسکو، توسط مدیر شرکت پلاسکو، بزرگترین کارخانجات صنایع پلاستیک‌سازی ایران، ساخته شد. این مرکز خرید از یک ساختمان ۱۷ طبقه تشکیل شده است و کار ساخت این ساختمان در سال ۱۳۴۲ به پایان رسید. اگر تاکنون به این ساختمان سر نزده‌اید، یا فرصت نداشته‌اید که به طبقات بالایی آن بروید تا مناظر زیبایی از تهران و خیابان جمهوری تهران را از فراز آن مشاهده کنید، با ادامه گزارش تصویری کجارو از این مرکز خرید قدیمی همراه باشید.

پاساژ پلاسکو

تاکسی‌ها و اتوبوس‌های خیابان جمهوری، پشت چراغ قرمز چهارراه استانبول

پاساژ پلاسکو

در طبقه‌های بالایی پاساژ پلاسکو تولیدی‌ها و فروشنده‌های لباس به صورت عمده حضور دارند. جای تاسف است که این لباس‌ها با بهترین کیفیت در این تولیدی‌ها تهیه می‌شوند اما برای فروش بیشتر بر روی آن‌ها مارک برندهای خارجی نصب می‌شود.

پاساژ پلاسکو

در ساختمان پلاسکو می‌توانید بهترین نما از خیابان جمهوری را شاهد باشید. البته اگر به طبقات بالایی آن سر بزنید.

ساختمان پلاسکو

ساختمان پلاسکو

ساختمان پلاسکو

پاساژ پلاسکو

یکی از زیبایی‌های خیابان جمهوری از بالا، شیروانی‌های قرمز ساختمان‌های مربوط به دوران پهلوی است که در معماری آن‌ها از این شیروانی‌ها استفاده شده است.

پاساژ پلاسکو

در ساختمان پلاسکو نمای زیبایی از کوه‌های شرق تهران را هم شاهد خواهید بود.

پاساژ پلاسکو

نمای کوه‌های شمال تهران و ساختمان بانک صادرات

پاساژ پلاسکو

فضای داخلی ساختمان پلاسکو با اینکه سال‌ها از ساخت آن می‌گذرد، هنوز زیبایی خود را حفظ کرده است.

پاساژ پلاسکو

در قسمت ورودی این ساختمان به دلیل اختلاف فشار هوا، همیشه باد شدیدی می‌وزد.

پاساژ پلاسکو

قیمت لباس‌ها در این ساختمان نسبت به مراکز خرید دیگر تهران و همچنین ساختمان فردوسی که در مجاورت این ساختمان ساخته شده است، مناسب‌تر است.

پاساژ پلاسکو

حوض‌های زیبا و قدیمی پاساژ پلاسکو که در گذشته در آن‌ها ماهی و لاک‌پشت هم نگهداری می‌شد.

پاساژ پلاسکو

در مجاورت این ساختمان هم فروشگا‌های عرضه لباس مردانه زیادی فعال هستند.

پاساژ پلاسکو

خرید و گشت و گذار در پاساژ پلاسکو به شما هم حضور در یک مکان خاطره‌انگیز و زیبا را القا می‌کند و هم از نظر تنوع اجناس و قیمت مناسب حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. اگر قصد خرید لباس‌های فصل جدید را دارید، به شما توصیه می‌کنیم حتما به پاساژ پلاسکو سر بزنید.

اگر قبلا در پاساژ پلاسکو خرید کرده‌اید و از محیط داخلی آن دیدن کرده‌اید، تجربیات و نظرات خود را باکجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

منبع کجارو
برچسب‌ها تهرانگردی

دیدگاه