روسیه خواستار گشایش دفتر گردشگری ایران در مسکو شد

تیم  کجارو
دوشنبه، ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵
روسیه خواستار گشایش دفتر گردشگری ایران در مسکو شد

«اولگ سافونوف» رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه برای رشد هرچه بیشتر همکاری‌های دو کشور در این حوزه، خواستار گشایش دفتر نمایندگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران در مسکو شد.

«مهدی سنایی» سفیر جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه ضمن اشاره به مذاکرات خود با رئیس آژانس فدرال گردشگری روسیه، اعلام کرد:

سافونوف در نشست انجام شده تاکید کرد که ایران می‌تواند سالانه بخش قابل توجهی از نزدیک به ۱۰ میلیون گردشگر فرهنگی روسی را جذب کند.

سفیر ایران در یادداشتی که روز یکشنبه در کانال رسمی تلگرامی خود منتشر کرد، نوشت که رئیس سازمان گردشگری روسیه همچنین اعلام کرد، جمهوری اسلامی یکی از امن‌ترین کشورها برای گردشگران روس است.

سافونوف همچنین انگیزه حدود ۳۰ میلیون گردشگر روسی در سال ۹۴ را برای انجام سفرهای خارجی فرهنگی اعلام کرد.

مقام روسی همچنین بیان کرد که آشنایی با ایران، تاریخ و فرهنگ غنی، فرصت خرید فرش ایرانی و سایر صنایع دستی می‌تواند هدفی مهم برای گردشگران فرهنگی روسیه باشد.

سافونوف همچنین ضروری‌ترین گام را که باید از جانب تهران برداشته شود، گشایش دفتر «ویزیت ایران» در مسکو از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و همچنین فعالیت گسترده شرکت‌های ایرانی مرتبط در فضای مجازی، رسانه‌ای و تلویزیون روسیه اعلام کرد.

ماه فوریه دفتر «ویزیت روسیه» در تهران آغاز بکار کرد.

رئیس سازمان فدرال گردشگری روسیه نیز چندی پیش از آغاز کار روی طرح لغو روادید برای گروه‌های گردشگری ایران و هند خبر داده بود.

سافونوف اعلام کرد که گردشگران ایرانی در جمع ۲۰ کشور اول بازدیدکننده از روسیه قرار دارند.

وی گفت که این کشور در آینده نزدیک ممکن است با ایران و هند نظام بدون روادید برقرار کند و ساز و کار تبادل گردشگری گروهی در این زمینه پایان یابد.

رئیس سازمان فدرال گردشگری روسیه ادامه داد که تلاش می کند، نظام بدون روادید برای گردشگران گروهی ایرانی و هندی همانند وضعیت کنونی برای گردشگران چینی اعمال شود.

وی گفت که با توجه به افزایش شمار علاقه‌مندان ایرانی، سازمان فدرال گردشگری و سفارت روسیه در تهران از وزارت خارجه این کشور خواسته تا شمار کارمندان کنسولگری را در ایران افزایش دهد.

منبع ایسنا
برچسب‌ها توریسم مسکو

دیدگاه