افتتاح بخشی از نخستین اتوبان دوچرخه در آلمان

عماد جعفری | چهار شنبه, ۱۶ دی ۹۴ ساعت ۱۷:۰۰

 آلمانی‌‌ها با پیاده‌سازی ایده اتوبانی ( Autobahn واژه‌ای آلمانی است که از ترکیب Auto  به معنای خودرو و « Bahn » به معنای مدار و مسیر به وجود آمده است) برای دوچرخه‌ها، بار دیگر تعریف نوینی از سیستم حمل‌ونقل جاده‌ای ارائه داده‌اند. با کجارو  همراه باشید تا در این‌باره بیشتر بدانیم.

آلمانی‌ها در حال ساخت اتوبانی صدکیلومتری هستند که تنها دوچرخه‌ها حق تردد در آن را خواهند داشت. خبر خوب برای عاشقان دوچرخه این است که تاکنون پنج کیلومتر از این اتوبان افتتاح شده است. این اتوبان از ده شهر مهم غربی همچون بوخوم، دویسبورگ و هام خواهد گذشت. اتوبان دوچرخه‌ها در امتداد خط ریلی مترو که در منطقه صنعتی روهر ساخته می‌شود، قرار دارد. براساس برآوردها حدود دو میلیون نفر از مردمی که در این منطقه زندگی می‌کنند، امکان دسترسی و استفاده از این اتوبان را خواهند داشت و به موجب آن روزانه پنجاه‌هزار خودرو کمتر در اتوبان‌های آلمان تردد خواهند داشت. 

اتوبان دوچرخه

تصویر: مسیر پنج‌کیلومتری افتتاح‌شده ا ز اتوبان دوچرخه‌ها در آلمان

اتوبان دوچرخه‌ها

 تصویر: اتوبان دوچرخه‌ها در آلمان ده شهر غربی این کشور را به هم متصل خواهد کرد.

اتوبان دوچرخه

 تصویر: بخشی از این اتوبان در امتداد خط ریلی مترو که در منطقه صنعتی روهر ساخته می‌شود.

اتوبان دوچرخه ها

تصویر: با اتمام این اتوبان حدود دو میلیون نفر از مردم این منطقه می‌توانند با دوچرخه و خاطری ایمن به شهرهای اطراف سفر کنند.

یادداشت مترجم:

واژه‌ اتوبان برای نخستین بار در سال ۱۹۳۲ – یعنی پیش از قدرت‌گیری نازی‌ها در نشریه‌ بنیاد HaFRaBa آمده است. وظیفه‌ این بنیاد فراهم کردن مقدمات لازم برای ساخت مسیری از هامبورگ (Ha) به بازل سوئیس (Ba) بود؛ مسیری که از فرانکفورت (Fra) می‌گذشت.

منبع:boredpanda

دیدگاه  

    تبلیغات