نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور ۲۰۱۶ پایان یافت

سیامک احدی | دوشنبه, ۵ بهمن ۹۴ ساعت ۱۸:۴۶

نمایشگاه فیتور ۲۰۱۶ مادرید، دیروز پایان یافت. در روز پایانی غرفه‌های کشورهای مختلف مراسم شاد و متنوعی را برگزار کردند تا این نمایشگاه به ویترینی از تنوع فرهنگی دنیا تبدیل شود. در ادامه گزارش کجارو از اختتامیه این نمایشگاه را می‌خوانید.

دیروز روز پایانی نمایشگاه فیتور ۲۰۱۶ بود و برنامه اختتامیه آن پرشور و هیجان انگیز برگزار شد. سالن‌ها در آخرین روز این گردهمایی بزرگ هر چه در چنته داشتند رو کردند و سعی کردند مخاطبان بیشتری را جذب خود کنند.

تمام غرفه ها در حال اجرای موسیقی و مراسم های محلی و رقص های محلی بودند و گوی نمایشگاه فیتور به مستندی زنده از تمام فرهنگ‌های جهان تبدیل شده بود

حضور فعال همه کشورها در این نمایشگاه نشان از این دارد که سرمایه‌گذاری بر روی صنعت گردشگری بسیار صنعت پر سودی است و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فیتور ۲۰۱۶

فیتور ۲۰۱۶

فیتور ۲۰۱۶

در محوطه نمایشگاه کارناوال های موسیقی برپا بود و عروسک های زیادی با پوشش های مختلف به رقص و شادی می‌پرداختند. فضای گردشگری به گونه‌ای است که ذاتا نشاط آور و شاد است و علاوه بر سود سرشاری که برای یک کشور دارد، می‌تواند روحیه یک جامعه را هم شادتر کند.

در دقایق پایانی نمایشگاه، غرفه‌داران بعد از چهار روز نمایش ظرفیت های کشور خود و با توشه‌ای از ارتباطات با هم صنف‌های شغلی در نقاط مختلف دنیا آماده برگشت به کشور خود بودند.

فیتور ۲۰۱۶

فیتور ۲۰۱۶

آنچه مهم است این است که باید از این نمایشگاه و تجربه به دست آمده از آن برای سال دیگر و برای شرکت در نمایشگاه های دیگر استفاده کرد. باید برای هر شروعی زیرساخت را آماده کرد و هزینه‌ها را مدیریت کرد تا با بهره‌وری بالا بتوان از پتانسیل‌های این صنعت استفاده کرد.

فیتور ۲۰۱۶

یکی از سوالاتی که بسیاری از علاقمندان در نمایشگاه می‌پرسیدند در خصوص هزینه‌های گران خدمات گردشگری بود که غرفه‌داران ایرانی بایستی به آنها پاسخ می دادند. مساله قیمت می‌تواند یکی از نقاط قوت گردشگری کشور ما در مقابل رقبا باشد، چرا که هم‌اکنون برای گردشگران خارجی، سفر به ایران هزینه بسیار کمی دارد و آنها می‌توانند یک سفر اقتصادی و پر از تجربه‌های نو به ایران داشته باشند.

فیتور ۲۰۱۶

فیتور ۲۰۱۶

در پایان روز همه غرفه‌ها لوازم خود را حمع آوری کرده و آماده بازگشت به کشور خود شدند. آنچه اهمیت دارد، قراردادهایی است که بین شرکت‌های ایرانی و شکرت‌های بین‌المللی علاقه‌مند به ایران بسته شده و البته استفاده از تجربه شرکت‌های خارجی در حوزه گردشگری است.

فیتور ۲۰۱۶

بسیاری از همین شرکت‌ها در اسفندماه در شهر برلین آلمان در رویداد بزرگ دیگری بار دیگر گرد هم خواهند آمد. شرکت ایوار نیز به عنوان یکی از مجریان تورهای ایرانگردی تورها و فعالیت های خود را در قالب های تاریخی طبیعت گردی. ورزشی و ماجراجویانه در نمایشگاه ITB به نمایش خواهد گذاشت .

تهیه شده در کجارو

برچسب‌ها خانواده کجارو

دیدگاه