ورود ۱۰ فروند هواپیما به کشور تا پایان امسال

ورود ۱۰ فروند هواپیما به کشور تا پایان امسال

تیم  کجارو
| یکشنبه, ۴ بهمن ۹۴ ساعت ۲۰:۳۰

معاون سازمان هواپیمایی کشوری از ورود ۱۰ فروند هواپیما تا پایان سال خبر داد. به گفته وی تعیین نرخ بلیت هواپیما در نوروز به پیشنهاد ایرلاین‌ها خواهد بود.

  محمد خداکرمی در خصوص ورود هواپیما به کشور اظهار داشت:

براساس مذاکرات انجام شده، تا پایان سال حدود ۱۰ فروند هواپیما وارد کشور می‌شود، ضمن آنکه برنامه‌هایی هم برای ورود هواپیما در سال آینده داریم.

وی با اشاره به اینکه تقاضا برای تاسیس چند ایرلاین جدید هم به ما داده شده است، افزود:

تعداد تقاضا برای مجوز تاسیس ایرلاین خیلی بالا بوده است و ما در حال بررسی این تقاضاها هستیم.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعیین قیمت بلیت هواپیما در نوروز گفت:

با توجه به اینکه آزادسازی نرخ بلیت هواپیما اجرا شده است، ما به قیمت‌گذاری وارد نمی‌شویم اما براساس جلساتی که با ایرلاین‌ها داشتیم، قرار شده است که بنابر پیشنهاد آنها، نرخ بلیت هواپیما مشخص شود. در چهارچوب آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، ایرلاین‌ها پیشنهاد خود را به انجمن شرکت‌های هواپیمایی می‌دهند و انجمن، نرخ‌های هر شرکت در هر مسیر را اعلام می‌کند، بنابراین مسافران می‌توانند حداقل و حداکثر نرخ هر شرکت را برای نوروز بدانند.

 خداکرمی با بیان اینکه اگر این اطلاع رسانی در زمینه نرخ بلیت هواپیما در نوروز انجام نشود، مشکلاتی برای مسافران به وجود می آید، اظهار داشت:

ممکن است در زمان فروش بلیت، برخی آژانس‌ها قیمت‌های غیرواقعی را از مسافران دریافت کنند، بنابراین باید نرخ تعییین شده از سوی شرکت‌ها، اطلاع‌رسانی شود.

 وی با اشاره به اینکه شرکت‌ها چک‌های هواپیما را طوری برنامه‌ریزی می‌کنند که برای ۲۰ اسفند اغلب هواپیماهای آنها آمده باشد، افزود:

در حال حاضر ۲۵۰ فروند هواپیما در کشور داریم که ۹۰ تا ۹۵ فروند از آنها غیرفعال است.

 معاون سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه پس از اجرای آزادسازی نرخ بلیت، صنعت هوانوردی تغییرات زیادی خواهد داشت، گفت:

در یک تا دوسال آینده وضعیت صنعت حمل و نقل هوایی تغییر کرده و شرایط ایرلاین‌ها و خدمات‌دهی تغییر خواهد کرد.

خداکرمی در خصوص سن ناوگان هواپیماهای ورودی به کشور گفت:

براساس دستورالعمل خرید هواپیما، هواپیمای خریداری شده نباید بیشتر از ۱۵ سال عمر داشته باشد، همچنین برای اجاره هواپیما هم سن ناوگان باید حدود ۱۲ سال باشد. احتمالا تا پایان سال، دو شرکت هواپیمایی بتوانند موافقت اصولی بگیرند و ۶ ماه فرصت دارند که ایرلاین را تاسیس کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها هواپیمایی

دیدگاه  

    تبلیغات