آموزش خدمات گردشگری به پلیس و رانندگان کشور

تیم  کجارو
شنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰
آموزش خدمات گردشگری به پلیس و رانندگان کشور

مطابق اعلام عضو کمیته سیاستگذاری کنوانسیون راهنمایان تور در سال ۲۰۱۷ ، به دلیل اولویت نیروهای آموزش‌دیده بر امکانات سخت‌افزاری در گردشگری، به زودی تعدادی از رانندگان و نیروی پلیس آموزش خدمات گردشگری می‌بینند.

بنفشه فراهانی گفت:

اگرچه داشتن هتل و امکانات سخت افزاری برای توسعۀ گردشگری خیلی مهم است اما داشتن نیروهای آموزش‌دیده که کارشان را خوب بلد باشند چه بسا مهمتر است. ایران درسال ۲۰۱۷ میلادی میزبان کنوانسیون لیدرهای تور (راهنمایان گردشگری) جهان است و انجمن صنفی راهنمایان گردشگری این میزبانی را به عهده دارد.

عضو کمیته آموزش کنوانسیون لیدرهای تور در ایران افزود که برای برگزاری این میزبانی، برنامه‌ریزی خاصی کرده‌ایم و تصمیم داریم همزمان با برگزاری این کنفرانس، آموزش راهنمایان گردشگری ایرانی را هم داشته باشیم.

از آنجا که به اندازه کافی مدرس خبرۀ آموزش گردشگری با تحصیلات مرتبط در ایران نداریم، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با یک مجموعه آموزشی به توافق رسیده است که مباحث آموزشی مهمی را از طریق وبسایت مشخصی ارائه کند که ضبط کلاس‌های آن نیز شروع شده است.

آموزش مهمترین رکن خدمات صنعت گردشگری است و نادیده گرفتن آن و پرداختن صرف به ساخت هتل و امکانات که لازم نیز هست، به تنهایی نمی‌تواند جوابگوی نیازهای گردشگران خارجی باشد و ناآگاهی نیروهای خدمات‌دهنده سبب می‌شود اگر میهمانان حتی در هتل پنج ستاره هم اقامت داشته باشند، از سفر و اقامت‌شان ناراضی باشند.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها خانواده کجارو

    دیدگاه