شش تا از بهترین غذاهایی که در ایران خوردم

فرزاد ضیایی نژاد | شنبه, ۳ بهمن ۹۴ ساعت ۱۲:۰۰

بابی گاش نویسنده کوارتز در پانزده سال سفر به خاورمیانه از تجربه خوردن غذا در ایران و از شش غذایی که خوشش آمده می‌نویسد. وی کماکان امید بازگشت به ایران و خوردن غذاهای خانگی ایرانی را دارد. با کجارو همراه باشید تا با ۶ غذای ایرانی محبوب این نویسنده آشنا شوید.  

در ادامه وصف غذاهای موردعلاقه‌ی بابی گاش را از زبان خود او بخوانید: 

تهران، ایران

کمی عجیب است که بخواهم مطلب را با ذکر نکته‌ای آغاز کنم، اما این نکته بسیار مهم است: غذاهای ایرانی زمانی لذت‌بخش هستند که در خانه پخته شده‌ باشند، نه در رستوران. هر کسی را که در تهران ملاقات کردم به من اطمینان داد که اگر کاوش من برای کمال آشپزی ایرانی به غذاخوری‌های شهر محدود شده، جست و جوی من شکست خورده‌ است. با این وجودکسی مرا برای شام به خانه‌اش دعوت نکرد. امید دارم دفعه بعد که به ایران می‌روم، غذای خانگی بخورم.

در ایران خیلی‌ خوب و بهتر از هر کشور دیگری در خاورمیانه غذا خوردم، . و حالا غذا‌های منتخب من از ایران:

کشک بادمجان، تهران

کشک بادمجان

در مورد این غذا شک و تردید داشتم، اما در طلب بشقاب‌های غذای منطقه‌ای ایران بودم. این غذا بسیار بهتر از عالی بود: غذای خامه‌ مانندی که از بادمجان، ماست، پیازداغ، سیر و کشک درست‌شده بود. در مورد تزیینات، مشتی از پیازداغ مخلوط شده با مقداری از کشک و بادمجان. هنوز در نیویورک به درست کردن این غذا فکر می‌کنم.

آب‌گوشت در دیزی سنگی، تهران

دیزی سنگی

این رستوران فقط یک غذا درست می‌کند و نامش هم از آن گرفته‌شده است. دیزی، که به آبگوشت معروف است، و از آرام پزشدن گوشت بره، نخود، لوبیاسفید، سیب‌زمینی، لیموعمانی، گوجه‌فرنگی و زردچوبه درست می‌شود. سپس آبگوشت را جدا و بقیه مواد را با گوشت کوب له می‌کنند. آب‌گوشت به‌شدت تند و طعم‌دار شده، و آن را با تکه‌های نان می‌خورند.

زیتون پرورده، اصفهان

زیتون پرورده

در پانزده سال سفر به خاورمیانه، انواع و اقسام زیتون با تدارکات مختلف را امتحان‌کردم، اما این بهترین‌ زیتونی بود که تابه‌حال چشیدم. زیتون‌های سبز در رب‌انار، گردوی خرد شده، سیر و دسته‌ای از سبزی‌ها مخلوط ‌شده‌ بود، نتیجه‌ای شگفت‌آور با انفجاری از مزه‌ها در دهان. من در چند رستوران دیگر این را تجربه کردم و همه بسیار عالی بودند.

شیشلیک، تهران

شیشلیک

روسی‌ها، گرجی‌ها، آذری‌ها و ایرانی‌ها همه ادعای انتساب شیشلیک را به خود دارند و من صلاحیت ندارم که قضاوت کنم. اما می‌تونم نوعی را که در رستوران‌های معروف‌ ایران ارائه می‌دهند، ضمانت‌کنم. گوشت بره عالی‌ که کمی رویش برشته شده و داخلش آبدار است.

کباب برگ، تهران

کباب برگ

کباب برگ جز اصلی غذای ایرانی‌ است و نوعی که موردعلاقه من است در پرسپولیس، در شمال شرقی نیویورک ارائه می‌شود. ولی این به رتبه دوم نزدیک بود.

کله پاچه، تهران

کله پاچه

 بشقابی از سرگوسفند و پاچه که برای چند ساعت متوالی پخته شده است. رستوران‌هایی که مخصوصأ کله‌پاچه ارائه می‌کنند، به مشتریان قسمت‌های مختلف سر را پیشنهاد می‌دهند. مغز، زبان و چشم، زیبا نیست‌ اما برای یک صبحانه و ناهار عالی پخته می‌شود.

منبع: کوارتز

 

مطالب مرتبط:

    دیدگاه