آثار باستان شناختی ایران به آلمان می‌روند

تیم  کجارو
پنجشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰
 آثار باستان شناختی  ایران به آلمان می‌روند

به دنبال انعقاد تفاهم‌نامه بین ایران و آلمان، نمایشگاهی از آثار باستان‌شناختی ایران در این کشور برگزار می‌شود.

 جبرئیل نوکنده، مدیر کل موزه ملی ایران با اعلام این خبر اظهار کرد:

نمایشگاهی از آثار دوره پیش‌ از تاریخ ایران تا قبل از هخامنشی در اواخر سال ۱۳۹۵ در شهر بُن آلمان برگزار می‌شود.با هدف تحکیم همکاری‌های فرهنگی و پژوهشی بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران و تالار هنری و نمایشگاهی جمهوری فدرال آلمان در حوزه همکاری‌های موزه‌ای، یادداشت تفاهمی به امضای مدیر موزه ملی ایران و مدیر تالار هنری و نمایشگاهی آلمان رسید که به مدت پنج سال اعتبار دارد.

 از دیگر موضوعات این یادداشت تفاهمِ همکاری، برگزاری نمایشگاه آثار ایران در فهرست میراث جهانی در جنب نمایشگاه آثار باستان‌شناختی، آموزش نحوه برگزاری نمایشگاه‌های اشیاء موزه‌ای و معماری نمایشگاه‌ها، همکاری در زمینه پروژه‌های مرمت اشیای فرهنگی هنری برای ارائه در نمایشگاه و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه موزه‌داری است.

 در این نمایشگاه علاوه‌بر آثار موزه ملی از سایر موزه‌های وابسته به سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایران، آثار انتخاب و به نمایشگاه ارسال می‌شود.

 موزه ملی ایران تاکنون ۲۷ نمایشگاه خارجی در کشورهای مختلف جهان برگزار و تلاش کرده تا غنای فرهنگ ایران را به جهانیان نشان دهد، بنابراین این حرکت در جذب گردشگران خارجی به ایران و نیز تقویت روابط دیپلماتیک فرهنگی در عرصه بین‌الملل تأثیرگذار بوده است.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه