حمایت کشورهای اسلامی از انتخاب تبریز به ‌عنوان پایتخت گردشگری۲۰۱۸

حمایت کشورهای اسلامی از انتخاب تبریز به ‌عنوان پایتخت گردشگری۲۰۱۸

تیم  کجارو
| یکشنبه, ۲۷ دی ۹۴ ساعت ۱۹:۳۰

رئیس برنامه توسعه صنایع دستی ارسیکا بر حمایت کشورهای اسلامی از انتخاب تبریز به ‌عنوان پایتخت گردشگری ۲۰۱۸ جهان اسلام تاکید کرد.

 به نقل از روابط عمومی دانشگاه هنر اسلامی تبریز، نزیه معروف با ارسال نامه‌ای به این دانشگاه انتخاب این شهر را به‌ عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ تبریک گفته و این شهر را شایسته اخذ این عنوان دانست.

رئیس برنامه توسعه صنایع دستی مرکز پژوهش‌های تاریخ، فرهنگ و هنر اسلامی کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی (ارسیکا) در نامه خود ضمن ابراز خرسندی از انتخاب این شهر، به عضویت ارسیکا در کمیته ارزیابی شهرهای منتخب گردشگری برای سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ اشاره و تصریح کرد: کشورهای اسلامی از این انتخاب حمایت حداکثری دارند.

وی برگزاری جشنواره‌های بین المللی هنری مانند اولین و دومین «جشنواره بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی» توسط دانشگاه هنر اسلامی تبریز و تاسیس «جایزه بین‌المللی خلاقیت و نوآوری تبریز» طی این جشنواره را از عوامل مطرح و تأثیرگذار بر آرای مثبت داوران دانسته است.

نزیه معروف که از داوران این انتخاب در نهمین اجلاس وزرای گردشگری سازمان همکاری اسلامی بوده در ادامه این نامه افزوده است: وجود موزه‌های تخصصی گوناگون، زیر ساخت‌های شهری، دانشگاه هنراسلامی تبریز و فعالیت مستمر مراکز فرهنگی در کنار جاذبه‌ها و مراکز تفریحی تبریز از دیگر موارد مؤثر بر انتخاب این شهر به‌ عنوان شهر نمونه گردشگری است  و امیدواریم برنامه‌ها و رویداد پرباری را در این رابطه از سوی ایران و شهر تبریز، شاهد باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها تبریز

دیدگاه  

    تبلیغات