پاسخ طالب ریفاعی به نامه اعتراض رییس سازمان میراث فرهنگی

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۰
پاسخ طالب ریفاعی به نامه اعتراض رییس سازمان میراث فرهنگی

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد UNWTO به نامه اعتراض رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درخصوص مصوبه اخیر کنگره امریکا به منظور محدود کردن سفر به ایران پاسخ داد.

 به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، متن نامه طالب ریفاعی دبیر کل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد UNWTO به سلطانی‌فر به شرح زیر است:

بدینوسیله از جنابعالی برای ارسال نامه مورخ ۲۲ دسامبر۲۰۱۵ درخصوص اطلاعیه اخیر دولت آمریکا پیرامون برنامه لغو روادیدش تشکر می کنم. در ابتدا به مناسبت آغاز فصل جدید زمستان برای شما و همکارانتان بهترین آرزوها را داشته و امید است در سال پیش رو، همکاری‌های سازنده میان سازمان ما و شما مستمر باشد.

طی سال‌ها، سازمان جهانی گردشگری ملل متحد، تسهیل روادید را به عنوان ابزاری کارآمد برای گسترش رشد اقتصادی و اجتماعی از طریق گردشگری ترویج داده است و کماکان براساس ماده ۸ کد اخلاق گردشگری UNWTO ، تمام کشورها را به ارتقا و ترویج سفر یکپارچه و آزادی در حرکت گردشگران فرا می‌خواند و این درحالی است که حق حاکمیتی برای کنترل ورود اتباع خارجی به قلمرو آنها، مسلم شمرده می‌شود.

امنیت بالطبع اولویتی برای تمام شهروندان و بازدیدکنندگان و تلاشی در راستای تجربه‌ای رضایت بخش برای بازدید کنندگان و حصول رشد پایدار طولانی مدت بخش گردشگری است. علی هذا، ایمنی و امنیت و سفر یکپارچه در تضاد با یکدیگر نیست. بالعکس، تسهیل سفر و امنیت می توانند در کنار یکدیگر با حفظ امنیت ملی فرصتی را برای کشورها برای ارتقا و توسعه سفر و گردشگری به عنوان فعالیتی اجتماعی -اقتصادی ایجاد کنند. با استفاده از تکنولوژی مناسب با سیستم روادید هر کشور، می توان موجبات سفری راحت و مناسب درکنار افزایش امنیت فراهم کرد.

 سازمان جهانی گردشگری ملل متحد شاهد توجه دولت شما به توسعه و ارتقای صنعت گردشگری بوده است که حضور اخیر آن مقام عالی در کارگاه آمار و حساب‌های اقماری که اخیراً در تهران برگزار شد، خود دال بر این مهم است. مطمئن هستم کشور ایران با بهره‌مندی از منابع طبیعی و فرهنگی غنی، موفقیت‌های حاصله در گردشگری داخلی و بین المللی را با وجود تمام فراز و نشیب‌ها افزایش خواهد داد.

منبع: خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط:

    دیدگاه