ماه عسل در بوداپست: راهنمای سفر و آب و هوا

شیرین روستا | دوشنبه, ۲۱ دی ۹۴ ساعت ۲۳:۳۰

اگر می‌خواهیدمقصدی که برای ماه عسل خود انتخاب می‌کنید، دربرگیرنده تاریخ اروپا و مکان‌ها و زیبایی‌های اغواکننده باشد آن هم بدون اینکه مانند سایر توریست‌ها به کارهای تکراری بپردازید، بوداپست پایتخت مجارستان مناسب‌ترین مقصد برای شماست. با کجارو همراه باشید.

پس از پایان کومونیسم در سال ۲۰۰۴  و ورود مجارستان به اتحادیه اروپا، شهر بوداپست که در مجاورت رود دانوب واقع شده‌است، به خاطر هنرهای درخشان، معماری فوق‌العاده، شهروندان هوشمند و شیک‌پوش و محیط پرزرق‌وبرق و تجملاتی خود، محبوبیت زیاد و روبه‌رشدی یافت. در این کشور مانند سایر کشورهایی که کمونیسم را پشت سر گذاشته‌اند، خبری از چانه‌زدن و تخفیف‌گرفتن نیست، اما این را بدانید که می‌توانید از خدمات تجملاتی با قیمتی کمتر از سایر کشورهای اروپای غربی بهره‌مند شوید.

بوداپست

اطلاعاتی که قبل از رفتن به بوداپست باید بدانید:

  • زبان: مجارستانی، اما مردم بومی به طور گسترده مسلط به زبان انگلیسی و آلمانی هستند.
  • واحد پولی: فورینت مجارستان.
  • شرایط ورود: داشتن گذرنامه معتبر و اعتبار به مدت سه ماه پس از خروج از کشور
  • زمان پرواز: از نیویورک تا بوداپست ۱۰ ساعت فاصله زمانی است.

بوداپست

مناسب‌ترین زمان برای رفتن به بوداپست: 

بهترین آب و هوا: مناسب‌ترین آب و هوا برای رفتن به مجارستان در ماه‌های می و سپتامبر (اردیبهشت و شهریور) است. دما در این ماه‌ها کمتر از ۷۰ درجه فارنهایت (۲۱ درجه سانتیگراد) است. البته در ماه‌های تابستان (با دمای معادل  ۸۰ درجه فارنهایت) (۲۶ درجه سانتیگراد) هم هوای این کشور دلپذیر و مطلوب است.

بهترین قیمت: شما در زمستان یعنی زمانی که میانگین دما تا ۳۰ درجه فارنهایت (-۱ درجه سانتیگراد) کاهش می‌یابد، می‌توانید بهترین تخفیف‌ها به همراه قیمت‌های مناسب را داشته باشید.

بوداپست

چه کارهایی باید انجام داد؟

نمونه‌ای از فرهنگ  قهوه‌خانه: قهوه یکی از ابعاد مهم و ضرروری از زندگی اجتماعی و فکری بوداپست بوده‌است. شما می‌توانید قهوه‌خانه‌های تاریخی که در آن‌ها جنبش‌های بزرگ سیاسی اولیه اروپاشکل گرفته است در بوداپست پیدا کنید و از نزدیک ببینید. می‌توانید برای درک بهتر این شهر در بین گشت‌وگذار خود به این قهوه‌خانه‌ها بروید و به مطالعه روزنامه‌ها و کتاب‌هایی که در اختیار شما می‌گذارند، بپردازید.

از معماری شهر لذت ببرید: تنها قدم‌زدن در خیابان‌های بوداپست می‌تواند برای بازدیدکنندگان، درس معماری باشد. شما در این شهر باقی‌مانده‌های امپراطوری روم، گوتیک و ساختمان‌هایی به سبک باروک و هچنین بسیاری از ساختمان‌های سبک مدرن را که با سایر بخش‌های شهر در ارتباط است، خواهید دید. می‌توانید با بازدید از موزه‌های (مانند موزه هنرهای زیبا)  این شهر، اطلاعات فرهنگی خود را افزایش دهید و با خرید بلیط به تماشای نمایش در خانه‌های اپرا یا سالن‌های کنسرت محلی بروید.

حمام کنید: بوداپست به خاطر چشمه‌های آب گرم بهاری خود خیلی معروف است. این چشمه‌های آبگرم دارای خواص معدنی و درمانی زیادی هستند. می‌توانید در این چشمه‌های آب گرم حمام کنید و از آن‌ها لذت ببرید.

بوداپست

منبع: theknot

برچسب‌ها ماه عسل

دیدگاه  

    تبلیغات